Pułapki i oprysk na muchy. Poznaj cztery skuteczne sposoby, aby szybko pozbyć się owadów z domu

Są lepsze sposoby na muchy niż nieestetyczny lep rozwieszony na środku alonu czy bieganie po mieszkaniu z łapką. Zdradzamy, jak przygotować samodzielnie pułapki na muchy. Jest to bardzo proste, a co najważniejsze skuteczniejsze niż niejeden sklepowy środek.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nie możesz się pozbyć much z domu? Zrób naturalny lep

Muchy należą do jednych z najbardziej uciążliwych owadów nie tylko ze względu na swoje bzyczenie. Mogą one także roznosić zarazki czy zanieczyszczać jedzenie. Warto zatem szczególnie latem, gdy pojawia się ich zdecydowanie więcej, zadbać o to, aby jak najmniej dostawało się ich do naszego domu. Jak to zrobić? Podpowiadamy. 

Domowy oprysk na muchy. Wystarczą do niego trzy składniki 

Oprysk odstraszający muchy do przecierania powierzchni w kuchni i parapetów, przygotujemy z trzech składników: octu jabłkowego, odrobiny wody i kilku kropel olejku eterycznego (najlepiej waniliowego lub lawendowego). Taka mieszanka to doskonały odstraszacz tych natrętnych owadów. 

Te rośliny działają jak odstraszacz na muchy

Swoje mieszkanie możemy także wzbogacić o rośliny, których intensywny zapach zniechęci muchy do pozostania u nas na dłużej. Warto na parapetach, ale też balkonie czy tarasie posadzić lawendę, bazylię czy miętę. Nie tylko pozbędziemy się problemu, ale zyskamy też kilka pięknych okazów. 

Ten sposób na muchy warto znać. Jest prosty i niezawodny

Jeśli mowa o zapachach odstraszających muchy to nie należy zapominać o wanilii. Do naszego domu można ją przemycić np. pod postacią świec zapachowych. Świetnie sprawdzi się też olejek eteryczny przelany do małego pojemniczka, do którego dla lepszego efektu możemy wrzucić kilka listków mięty. 

Worek na muchy, czyli prosta pułapka na muchy, którą przygotujesz w kilka minut

Woreczek strunowy, kilka monet i woda. Choć to zaskakujące połączenie, to tylko tyle potrzebujemy, do odstraszenia much. Monety umieszczamy w woreczku, zalewamy wodą, szczelnie zamykamy i wieszamy pułapkę na zewnątrz np. na tarasie, nad drzwiami balkonowymi lub nad oknem. W jaki sposób to działa? Mieniące się monety dezorientują muchy, które woreczek traktują jako przeszkodę nie do pokonania

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.plkobieta.gazeta.pl/ukraina 

Więcej o: