Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
W przypadku osób o skórze wrażliwej kąpiel w wodzie z dodatkiem chloru może prowadzić nie tylko do jej przesuszenia, ale nawet zaczerwienienia, podrażnienia czy uciążliwego swędzenia. Jak wówczas wyczyścić basen i pozbyć się zielonej wody? Znamy na to sposoby.
Kolor wody może ulegać zmianom np. na skutek dużej zawartości żelaza. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest... witamina C. Kwas askorbinowy błyskawicznie wyrównuje jego poziom, dzięki czemu będziemy mogli znów cieszyć się krystalicznie czystą wodą. Na 1 m³ cieczy potrzebujemy 60 g witaminy C w proszku.
Osoby, które nie chcą korzystać z chemii, muszą czyścić basen mechanicznie za pomocą specjalnego sita. Warto również zaopatrzyć się w dobry filtr do wody. Należy ponadto pamiętać, aby nieużytkowany basen, zabezpieczyć specjalną plandeką lub folią. W ten sposób woda pozostania dłużej czysta oraz nie będziemy musieli się martwić wpadającymi do zbiornika zanieczyszczeniami np. owadami czy liśćmi.
Świetnym zamiennikiem chloru będzie sól. Najlepiej sprawdzi się lecznicza lub rafinowana, ale możemy wykorzystać także sól kuchenną. Ten sposób wymaga jednak zakupienia wcześniej specjalnego urządzenia, które wykorzystuje metodę elektrolizy chlorku sodu. Wymaga to zatem inwestycji, ale później będziemy mogli cieszyć się czystą wodą i zapomnieć o stosowaniu chemii basenowej. Kąpiele w takiej wodzie mają również pozytywny wpływ na skórę. Trzeba jedynie pamiętać o utrzymaniu stałej ilości soli w wodzie — 4 g soli na 1 l wody.
Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina