Pojawił się czarny robak z pancerzem w domu? Sprawdź, z czym masz do czynienia

Coraz częściej zastanawiasz się, czym jest czarny robak z pancerzem w domu oraz jak się go pozbyć? Wiele osób boryka się z problemem nieproszonych gości w mieszkaniu. Kryją się w licznych domowych zakamarkach, szczelinach czy miejscach, gdzie występuje wilgoć. Zobacz rozwiązania, jakie możesz zastosować.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niektóre z robaków mogą przenosić wiele chorobotwórczych drobnoustrojów. Ważne, żeby dobrze je zidentyfikować, aby wybrać skuteczne rozwiązanie na ich pozbycie się z naszego domostwa.

Anna Lewandowska Ten wysmuklający kostium kąpielowy to hit! Ma go nawet Lewandowska

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Najczęściej występujące insekty w domu. Z czym mamy do czynienia?

Przebywając w domu, nie mamy ochoty, żeby na każdym rogu spotykać różne, czarne owady. Bez względu na przynależność gatunkową należy się ich pozbyć, gdyż zaczną się rozmnażać, a nasz problem stanie się o wiele większy. Insekty budzą w nas przerażenie. Najczęściej mamy do czynienia z kłopotkiem czarnym, molami spożywczymi, muszkami owocówkami oraz rybikami cukrowymi, karaczanami, pluskwami czy karaluchami.

Pluskwa domowaPluskwa domowa JasonOndreicka/istock.com

KaraluchKaraluch tenra/istock.com

Mucha Pułapki i oprysk na muchy, czyli jak szybko pozbyć się owadów z domu

Czarny robak z pancerzem w domu? To może być prosionek szorstki

Prosionek szorstki to wyjątkowo często występujący szkodnik, który ma charakterystyczny wygląd. Ma szorstki, pokryty bruzdami pancerz, a jego ciało jest w kolorze ciemnoszarym. Zdarzają się też rude lub brązowe osobniki. Mierzy do 15 mm. Specyficzną cechą jest wydzielany przez nich amoniak, gdy czują zagrożenie. Żyją w chłodnych i wilgotnych miejscach np. w piwnicach, na strychach czy altanach. Wyrządza szkody w roślinach, elementach wyposażenia wnętrz czy elewacji, dlatego uważa się go za szkodnika. Chcąc się ich pozbyć, należy zmniejszyć poziom wilgotności lub zastosować specjalne środki biobójcze.

Prosionek szorstkiProsionek szorstki Tomasz Klejdysz/istock.com

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: