Miała dosyć oczekiwań innych. Od dwóch lat nie depiluje wąsika i brwi. "Jesteś piękna"

32-letnia Eldina Jaganjac nie chciała dłużej dostosowywać się do oczekiwań innych i przestała depilować okolice twarzy takie jak wąsik czy brwi. - "Teraz skupiam się na moich celach, a nie na tym, jak postrzegają mnie inni i czy mnie lubią, bo prawdopodobnie więcej już ich nie zobaczę. A nawet jeśli - nie przejmuję się tym" - mówi.

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Nie da się ukryć, że w kwestii owłosienia mężczyźni mają łatwiej. Nikt nie zwraca im uwagi, że mają owłosione nogi czy pachy. Dla społeczeństwa jest to normalne. Zupełnie inaczej wygląda to u kobiet, które muszą liczyć się z nieprzyjemnymi komentarzami skierowanymi w ich stronę. Kiedyś pisaliśmy o tym, że jednej z kobiet szef kazał ogolić nogi, bo jej owłosienie jest niehigieniczne. Możecie o tym przeczytać tutaj. Teraz pewna 32-letnia Dunka postanowiła pokazać światu, że owłosienie twarzy czy ciała jest zupełnie normalne i nie warto przejmować się tym, co mówią inni.

Zobacz wideo Co ginekolog myśli o fryzurze intymnej pacjentki? Czy może ona urozmaicić życie seksualne?

Eldina Jaganjac nie depiluje wąsika i nie reguluje brwi 

Kobieta, na co dzień mieszkająca w Kopenchadze miała dosyć oczekiwań, z którymi muszą mierzyć się kobiety i w 2020 roku przestała regulować brwi i depilować wąsika. W sieci publikuje naturalne zdjęcia, na których widać nad jej górną wargą wąsika i zarośnięte brwi. Eldina Jaganjac nie depiluje też reszty ciała. - "Nie musisz wstydzić się swojego owłosienia" - mówi. 

 

Mimo wszystko wciąż musi zmagać się z przykrymi uwagami od obcych ludzi. Wielu mężczyzn, którzy mijają na ulicy, pozwala sobie na komentarze w stylu: "Wyskub te brwi!". 32-latka jednak nic sobie z tego nie robi i pozostaje wierna swoim przekonaniom. W taki sposób testuje również potencjalnych partnerów i tym samym eliminuje mężczyzn, którzy odrzucają ją tylko ze względu na wygląd. 

2 triki pielęgnacyjne na piękne nogi na lato. Zapomnij o 'truskawkowych nogach Zwróć uwagę na ten szczegół w czasie depilacji. Zapomnisz o "truskawkowych" nogach

Nie zawsze tak jednak było. Kiedyś kobieta jak sama przyznała, nie wyszłaby z domu bez wydepilowanych nóg, czy wyregulowanych brwi. 

Podobnie jak wiele innych kobiet nauczyłam się kontrolować mój wygląd. Nie czułam się komfortowo wychodząc z domu jeśli moje brwi były większe niż akceptowalny, mały rozmiar. Nie chodziłam na siłownię dopóki moje nogi nie były idealnie wydepilowane.

- mówi.

Teraz skupiam się na moich celach, a nie na tym, jak postrzegają mnie inni i czy mnie lubią, bo prawdopodobnie więcej już ich nie zobaczę. A nawet jeśli - nie przejmuję się tym.

- dodaje. 

Na Instagramie ma spore grono fanów, które nie tylko podziwia ją za odwagę, ale również dziękuje za normalizowanie owłosienia wśród kobiet. - "Jesteś piękna" - piszą. 

 

Dumna kobieta z brodą Z dumą pokazuje swoją brodę. Jeszcze niedawno był to jej największy kompleks

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: