Masz w diecie jeden z tych składników? Lepiej na nie uważaj. Mogą powodować wzrost wagi

Dieta to nic innego, jak sposób odżywiania. Może być dla naszego zdrowia korzystna lub nie. Są jednak takie składniki, od których szczególnie łatwo przytyć. To często drobny szczegół diety, z którego nie zdajesz sobie sprawy. Poznaj trzy, na które trzeba szczególnie uważać.

Wiele osób dąży do wysportowanej i szczupłej sylwetki. Od centymetrów w talii ważniejszy jest zdrowy tryb życia, w tym dieta i po prostu- aktywność fizyczna. Jeśli jednak chcesz zrzucić nadprogramowe kilogramy, musisz zrezygnować z niektórych przyzwyczajeń, w tym- niezdrowego jedzenia. Czy niezdrowe jest wyłącznie jedzenie silnie przetworzone? Niekoniecznie. Są takie składniki, które utrudniają spalanie tkanki tłuszczowej, a o ich istnieniu nawet nie mamy pojęcia. Sprawdź, czy są w twoich posiłkach.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Małgorzata Socha na diecie? Zajada się boczkiem! Czym karmi dzieci?

Jak zrzucić kilogramy zdrowo i szybko? Jest kilka sposobów

Prawidłowa utrata wagi w ciągu miesiąca, to maksymalnie do 2 kg. W ten sposób nie ryzykujesz efektem jojo i masz szansę uzyskać długotrwałe efekty w stosunkowo krótkim czasie. Podczas odchudzania, w które włączona jest aktywność fizyczna, musisz wiedzieć, że to nie waga jest najważniejsza. Tkanka tłuszczowa bowiem zamienia się w mięśnie, które również mają swoją wagę. Patrz zatem na ubrania, które stają się luźniejsze, a więc na centymetry, np. w talii, czy w pasie. Aby przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, przede wszystkim pij dużo wody. Staraj się wybierać produkty, które przyspieszają metabolizm, a także szukaj "pretekstów" do aktywności fizycznej, np. wybieraj spacer zamiast jazdy samochodem. Te proste z pozoru czynności włączone do codziennego trybu życia mogą dać duże efekty.

Co powoduje tycie? Te składniki mogą wpływać na wzrost masy ciała

Nie same produkty, a ich składniki mogą powodować tycie. Kupując rzeczy w sklepie, nie często sprawdzamy skład. To właśnie w nim mogą czaić się "intruzy", które sabotują odchudzanie. Zaliczamy do nich m.in. syrop ryżowy lub kukurydziany, mąkę rafinowane, glutaminian sodu, przetworzone oleje z nasion, ale też smalec, czy oleje specjalnie uwodorniane. Wiele szkód wyrządza też nadmiar soli. Przyczyniają się do zatrzymania wody w organizmie i spowalniają procesy trawienne. Dodatkowo spowalniają procesy trawienne, przez co organizm o wiele wolniej spala kalorie.

Co wtedy, jeśli tyjesz "bez powodu"? Koniecznie zbadaj hormony

Są takie przypadłości, na które cierpią w szczególności kobiety, które przyczyniają się do wzrostu masy ciała. Jedną z nich jest Insulinooporność, na którą cierpi Sandra Kubicka. Na wzrost wagi wpływają też problemy z tarczycą, ale i PCOS, czyli choroba policystycznych jajników. Jeśli twoja waga mimo wysiłku stoi w miejscu, koniecznie udaj się na konsultację do dietetyka, endokrynologa, lub alergika. Często to właśnie alergia np. na gluten sprawia, że ciało "puchnie". Wówczas znajdziesz odpowiednią dietę.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: