Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Myślisz o kupnie aloesu w doniczce? Musisz więc wiedzieć, że roślina ta ma wiele odmian. Różnią się one między sobą właściwościami, wielkością, a przede wszystkim wyglądem. Aloe Vera to najczęściej pojawiająca się w Polskich domach odmiana, ale wybierać możemy też: aloes drzewiasty, aloes ościsty, aloes uzbrojony. Nie ważne, która z tych roślin pojawi się, w twoim domu wiemy, jak prawidłowo o nią dbać.
Aloes nie jest rośliną trudną w uprawie. Zbiera ona wodę w grubych rozetach liści, aby pozyskać ją w czasie suszy. Dodatkowo jest sucholubny, dlatego podlewaj go tylko raz na dwa tygodnie. Ziemia może wyschnąć do czasu następnego podlewania. Pamętajmy że jeśli ta roślina dostaje za dużo wody, może zacząć gnić. Lepiej, żeby ziemia była trochę za sucha niż zbyt mokra.
Aby roślina była piękna i zdrowa trzeba:
Donicę z rośliną należy umieścić w jasnym, nasłonecznionym miejscu. Jeśli aloes nie otrzyma odpowiedniej dawki promieni słonecznych, przestanie rosnąć. Latem, warto umieścić go na zewnątrz np. na balkonie lub w ogrodzie. Pod warunkiem że nie będzie wystawiony na ostre słońce. Może wówczas ulec prześwietleniu, a wtedy liście stracą swój zielony kolor i staną się nieatrakcyjne.
Jeżeli nasz aloes jest zdrowy i bujnie rośnie, również powinniśmy dbać o niego w szczególny sposób. Jeśli waga rośliny powoduje jej przechylanie, warto zabezpieczyć liście wspornikami, możesz zwykłe patyki wbić w jego podłoże. Aloes ma ciężkie, soczyste liście dlatego ich duża liczba pojawiająca się w jednym miejscu może przeciążać roślinę. Dlatego ważne jest, aby kontrolować rozrost aloesu i korygować jego odchylenia.
Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina