Jak nawilżyć włosy domowym sposobem? Kosztuje tylko 1 zł, a działa jak zabieg za 300 zł. Masz to w kuchni

Silne nawilżenie to jedyne rozwiązanie w przypadku suchych i pozbawionych blasku włosów. Na taką kondycję ma wpływ wiele czynników, takich jak: rozjaśnianie, farbowanie, suszenie, kręcenie czy prostowanie. Kosmyki nadmiernie tracą wodę, przez co pasma ulegają uszkodzeniu. Jak nawilżyć włosy, by odmienić ich wygląd?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja włosów, która wpływa na poprawę ich kondycji. Jeśli masz problem z suchymi, łamliwymi i matowymi pasmami to wypróbuj naturalne sposoby. Coraz więcej kobiet sięga po alternatywne rozwiązania, rezygnując z drogich i podejrzanych w składzie kosmetyków.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Zapobiegaj zniszczeniom włosów. Tego unikaj

Chęć posiadania nawilżonych i pełnych blasku włosów może wymagać wielu wyrzeczeń. Należy m.in. zrezygnować z częstego lub nawet codziennego narzędzi do stylizacji na gorąco. W odstawkę idą więc lokówki, prostownice i suszarki. Zawsze, zanim po nie sięgniemy, pamiętamy o zaaplikowaniu na włosy specjalnych produktów chroniących je przed działaniem wysokiej temperatury. Ponadto warto ograniczyć zabiegi fryzjerskie, a wszelkie zmiany najlepiej robić pod okiem profesjonalisty. Nieumiejętnie wykonana koloryzacja i inne usługi mogą zniszczyć nawet najbardziej zadbane fryzury.

Jak nawilżyć włosy domowym sposobem? Wybierz najprostsze rozwiązanie z szafki kuchennej

Domowa, składająca się naturalnych składników maseczka to taka, którą wykonasz przy użyciu produktów z kuchennej szafki. W tym celu wykorzystaj żółtko jajka, które zawiera wiele cennych składników, takich jak: witaminy z grupy B, witaminę A, E i D, żelazo, fosfor, cynk i selen. W surowej postaci świetnie nawilżają, odżywiają i nadają blasku włosom. Wystarczy wymieszać w szklance żółtka i następnie nałożyć na wilgotne włosy. Całość zostaw na ok. 20 minut. Po upływie wyznaczonego czasu zmyj letnią wodą i szamponem. Stosuj taką kurację raz w miesiącu.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: