Jak pozbyć się pająków z domu? Kuchenny produkt za 1 złoty skutecznie je odstrasza

Mimo że pająki zalicza się do pożytecznych stworzeń, ich widok w mieszkaniu nie należy do najprzyjemniejszych. Chcąc wyeliminować je ze swojego domu, nie musisz od razu sięgać po chemiczne środki. Z pomocą przychodzą naturalne domowe sposoby. Przedstawiamy banalne i tanie triki, dzięki którym szybko i skutecznie pozbędziesz się problemu.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Najczęściej pająki pojawiają się w naszych domach, poszukując pożywienia. Jeżeli chcesz zapobiec ich rozmnażaniu, zadbaj przede wszystkim o czystość mieszkania. Pajęczaki warunków do życia upatrują właśnie wśród resztek jedzenia, różnych okruszków i kurzu. Żywią się one głównie innymi owadami, więc warto postarać się, by w naszym otoczeniu nie było m.in. much, muszek owocówek, jak również prusaków i pluskiew.

Zdarza się także, że woreczki z jajami pająków do naszych mieszkań przedostają się podczas transportu materiałów budowlanych, mebli albo innych przedmiotów. Najczęściej dorosłe już osobniki budują swoje sieci w zaciemnionych kontach. Mimo że unikają one kontaktu z człowiekiem, nie są mile widziane w naszych domach. Kiedy decydujemy się na usunięcie pająków z mieszkania, warto sięgnąć po domowe sposoby. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że najbardziej skuteczne mogą okazać się produkty, które mamy już w swojej kuchni! 

Przeraża cię widok pająków w twoim domu? Sięgnij po cytrynę!

Dla pająków, w przeciwieństwie do ludzi, zapach cytryny jest wyjątkowo nieprzyjemny. Dlatego też warto zastosować ją w walce z pajęczakami. Zaledwie jedna sztuka wspomnianego owocu doskonale sprawdzi się podczas eliminacji naszych małych wrogów, a w sklepie zapłacimy za nią niecałą złotówkę! Od czego należy zacząć? Wyciśnięty sok z cytryny, kwasek lub olejek cytrynowy zmieszaj z wodą i wlej do butelki z atomizerem. Mieszanką możesz spryskać framugi, futryny czy progi. Błyskawicznie odstraszy ona pajęczaki, a jej regularne stosowanie sprawi, że nie zastaniemy ich już w tych miejscach. 

Pająki w domu wciąż nie dają ci spokoju? Wypróbuj miętę i pozbądź się kłopotu!

Mięta to wszechstronna roślina, której zbawienne właściwości nie raz zaskoczyły już ludzi. Okazuje się także, że może być ona skutecznym środkiem przy zwalczeniu pająków. Jak zastosować miętę przy zwalczaniu pajęczaków? To naprawdę proste! Wystarczy olejek miętowy rozcieńczyć z wodą w proporcji 1:9. Przygotowaną mieszankę przelewamy do butelki z atomizerem i rozpylamy w miejscach, gdzie zadomowiły się pajęczaki - najczęściej są to zacienione miejsca przy drzwiach i oknach. Cały proces powtarzaj co dwa dni przez tydzień. 

Możesz także zdecydować się na uprawę mięty. Doniczki postaw w miejscach w domu najbardziej narażonych na rozmnażanie się pająków jak np. okna, drzwi i łazienka. Miętowa woń skutecznie odstraszy także muchy i komary. 

Więcej o: