Domowe sposoby na mszyce do 5 zł. Z nimi pozbędziesz się problemu szybko i skutecznie

Mszyce mogą wyrządzić wiele szkód w ogrodzie, więc nie warto zwlekać, gdy u nas zagoszczą. Jak pozbyć się ich szybko i skutecznie? Polecamy te domowe sposoby na mszyce. Przygotujesz je za nie więcej niż 5 złotych.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Joanna Koroniewska pokazała piękny ogród Katarzyny Dowbor

Mszyce wysysają soki z roślin, dlatego pierwszym objawem wskazującym, że żerują one w naszym ogrodzie, są pojawiające się na liściach przebarwienia. Z czasem dochodzi zaś do skręcania i deformacji kwiatów, a ostatecznie do zahamowania ich wzrostu i wyschnięcia. Podpowiadamy, jak uporać się z tymi szkodnikami

Ocet na mszyce — niezawodny środek, który warto mieć pod ręką 

Po raz kolejny okazuje się, że ocet doskonale sprawdzi się nie tylko w kuchni. Przy jego wykorzystaniu można również pozbyć się m.in. mszyc. Wystarczy ocet jabłkowy rozcieńczyć z wodą w proporcji 1:10 - warto jej się trzymać, aby oprysk był bezpieczny dla roślin. Taką mieszankę aplikujemy nie częściej niż raz na trzy dni. 

Oprysk z drożdży. Ten preparat na mszyce przygotujesz z trzech składników

Oprysk na bazie drożdży tworzy barierę, która zabezpiecza rośliny przed atakiem mszyc. Musimy jedynie 100 g drożdży piekarskich rozpuścić w 0,5 l mleka 3,2%. Później mieszankę rozcieńczamy w 10 l wody. Można do tego dodać dla lepszego efektu łyżkę płynnego szarego mydła. Oprysk z droższy stosujemy raz w tygodniu.

Te domowe sposoby na mszyce mogą uratować rośliny

Jest jeszcze jeden oprysk, który skutecznie pomoże pozbyć się problemu mszyc. Potrzebujemy do niego jedynie 2 l wody i 15 g cebuli lub 50 g czosnku. Całość gotujemy przez około 25 minut, a później pozostawiamy do ostudzenia i przelewamy do butelki z atomizerem. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.plkobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: