Zapomnij o problemie śmierdzącego kosza na śmieci. Wsyp do niego ten produkt za 2 zł, a efekty cię zaskoczą

Zwłaszcza latem wiele osób może borykać się z problemem nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z kosza na śmieci. Niestety robi się jeszcze nieprzyjemniej gdy oprócz niego pojawiają się tam muchy, mrówki czy robaki. Wystarczy, jednak że wsypiesz tam kilka łyżeczek produktu za 2 zł, a efekt może cię zaskoczyć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeżeli w twoim domu pojawił się problem brzydkiego zapachu z kosza na śmieci, a dodatkowo pojawiają się tam muchy, mrówki czy robaki mamy dla ciebie skuteczny trik, na który pozbędzie się kłopotu. Potrzebny do tego produkt możliwe, że masz już w swojej kuchni.

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Domowe sposoby

Zapomnij o problemie śmierdzącego kosza na śmieci

Jeśli naszym problemem jest brzydki zapach z kosza na śmieci, w walce z tym możesz wykorzystać wielofunkcyjną sodę oczyszczoną. W przypadku plastikowych koszy jest to niezwykle proste, bo wystarczy wysypać 3 łyżeczki sody na dno pojemnika i gotowe. Jeżeli natomiast mamy metalowy kubeł, aby uniknąć korozji, wskazane jest umieszczenie sody np. w filtrze do kawy pod workiem na śmieci.

Jak działa soda oczyszczona? Jej skuteczność zaskakuje

Soda oczyszczona skutecznie pochłania wilgoć i nieprzyjemny zapach dlatego okazuje się skuteczna także w tym przypadku. Co więcej, może zapobiec pojawieniu się tam nieproszonych gości w postaci owadów. Dzięki niej odstraszymy mrówki czy muchy. Soda jest substancją lekko żrącą, ma odczyn zasadowy i nie stwarza też przyjaznego środowiska dla robaków, które chciałyby skorzystać z darmowej wyżerki.

Jak zapobiegać brzydkim zapachom z kosza na śmieci?

Nie możemy jednak liczyć, że soda sama w całości rozwiąże problem brzydkiego zapachu z kosza. Aby trik ten mógł w pełni nam pomóc musimy sami pamiętać o:

  • regularnym myciu naszego kubła i jego dezynfekcji
  • kupowaniu odpowiednio grubych worków, aby zapobiec ich przedarciu
  • regularnym wyrzucaniu śmieci w zależności od ich rodzaju (zwłaszcza te bio)

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: