Znasz ten banalny sposób na muszki owocówki? Jest szybki, skuteczny i bardzo tani

Lato w Polsce trwa już w najlepsze, a wysokie temperatury nas nie rozpieszczają. Niestety takie warunki sprzyjają np. psuciu się owoców w naszej kuchni. To natomiast często w szybkim czasie przyciąga chmarę muszek owocówek. Jak się ich skutecznie pozbyć skoro ciągle powracają? Znamy na to skuteczne sposoby.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niestety latem w naszej kuchni muszki owocówki parafią pojawić się nagle w dużych ilościach i bardzo szybko kolonizują nasze domy i mieszkania. Problem ten jest potem ciężko usunąć. Znamy jednak kilka skutecznych trików, dzięki którym znikną na dobre.

Zobacz wideo Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Z czego zrobić pułapkę na muszki owocówki? Wykorzystaj owoce

Jeśli w twoim domu za klimatyzowały się w szybkim czasie muszki owocówki, wykorzystaj w walce z nimi ten trik. Polega on na stworzeniu pułapki na tych małych nieproszonych gości. Do jej przygotowania będą potrzebne: miska, owoce oraz przezroczysta folia. Jak to zrobić? Podpowiadamy krok po kroku.

  1. Pokrój owoce na kawałki mogą być to np. jabłka.
  2. Umieść je w misce.
  3. Zakryj miskę szczelnie przezroczystą folią.
  4. Zrób małe dziurki w folii, przez które owady będą mogły wlecieć, ale nie wydostaną się z pułapki.

Znasz ten banalny sposób na muszki owocówki? Zapach mięty je odstraszy

Bardzo skuteczną i naturalną metodą w walce z muszkami owocówkami są "zapachowe odstraszacze", które zniechęcą muszki do dłuższego pozostania w naszym domu. W sklepach zakupić możemy specjalne odstraszacze elektryczne, jednak jeżeli wolisz stawiać na ekologiczne i naturalne rozwiązania, polecamy zakupić miętę. Jej aromat skutecznie wypędzi muszki i ozdobi nasz kuchenny blat. Możemy również wykorzystać miętowe olejki. Wystarczy dodać kilka kropel do wody, a następnie przetrzeć taką miksturą miejsca, w których pojawiają się ci nieproszeni goście.

Jak pozbyć się muszek owocówek cytryną? To proste

Dzięki intensywnemu zapachowi cytrusy w tym cytryna skutecznie odstraszą insekty takie jak muszki owocówki, ale też muchy czy komary. Trik z jej wykorzystaniem można wykorzystać w domu, ogrodzie czy nawet na balkonie. Wystarczy mieć w domu cytrynę i dla wzmocnienia efektu paczkę goździków. Jak wykonać ten skuteczny odstraszacz? Oto instrukcja krok po kroku:

  1. Przekrój cytrynę na pół.
  2. Do każdej części wbij ok. 10 goździków.
  3. Tak przygotowane owoce ustaw tam, gdzie muszki pojawiają się najczęściej.
  4. Po krótkim czasie przekonasz się, że owady znikną szybko i bez śladu, nie pojawią się też nowe.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: