Wsyp do zlewu kostki lodu. Hitowy trik! Możesz sporo zaoszczędzić, a efekty cię zaskoczą

Co się stanie, jeśli do zlewu wsypiesz kostki lodu, a następnie puścisz wodę? Okazuje się, że lód świetnie sprawdza się nie tylko do chłodzenia napojów. Użytkowniczka TikToka pokazała trik z ich użyciem, który stał się hitem w sieci.

Więcej porad i domowych sposobów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Szybkie triki na przedłużenie trwałości makijażu

Coraz wolniej spływająca woda w zlewie i nieprzyjemny zapach wydobywający się z odpływu spowodowane są gromadzącym się tam osadem oraz resztkami jedzenia. Niestety odwlekanie czyszczenia odpływów może skutkować ich silnym zatkaniem. Wówczas trzeba sięgać po silnie żrące detergenty, a w niektórych przypadkach nawet wydawać pieniądze na profesjonalną pomoc hydraulika. Jak natomiast sprawdzić, czy odpływ w zlewie wymaga już czyszczenia, jeśli nie wydobywa się z nigo nieprzyjemny zapach, a woda spływa poprawnie? Zaskakującym trikiem na to podzieliła się pewna tiktokerka. 

Wsyp do zlewu kostki lodu i puść wodę. Ten trik robi furorę na TikToku

Okazuje się, że z pomocą mogą przyjść nam... kostki lodu. Nie chodzi jednak o to, że lód usunie szkodliwe bakterie i magicznie wyczyści zlew. Niestety tak to nie działa. Jednak pomoże on zadbać o czystość i higienę odpływu pokazując, że najwyższy czas przeczyścić odpływ oraz rury. Jak pokazuje tiktokerka, wystarczy wysypać lód do zlewu, a następnie odkręcić wodę. Odpływ zostanie delikatnie przytkany, przez co zalegające w odpływie zanieczyszczenia mogą cofnąć się do zlewu. Jeśli tak się stanie, jest to znak, że najwyższa pora zadbać o jego czystość.

Tu z pomocą może nam przyjść kolejny domowy sposób z TikToka. Wystarczy wlać do odpływu łyżeczkę płynu do naczyń, wsypać pół szklanki sody oczyszczonej i zalać dwoma szklankami octu. Następnie przykryć odpływ ściereczką i odczekać około 10 minut. Na koniec spłukać wszystko gorącą wodą i gotowe. Po takim zabiegu, resztki zalegające w w odpływie i rurach zlewy powinny zostać usunięte. 

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: