Te gwiazdy zaczynały swoją karierę w "Szansie na sukces". Ich występy przeszły do historii programu

"Szansa na sukces", czyli autorski program Elżbiety Skrętkowskiej pierwszy raz na ekranie pojawił się 14 listopada 1993 roku. Show, które gromadziło miliony widzów przed telewizorami, otworzyło karierę dla wielu gwiazd. Kto znalazł się wśród nich?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Najlepsze polskie talk-show, które pamiętamy z lat 90. [Popkultura]

Zanim powstały talent-show typu "Idol", "X Factor", "Must Be The Music" czy "The Voice of Poland", to właśnie "Szansa na sukces" umożliwiała zaprezentowanie szerszej publiczności swoich wokalnych umiejętności. Dla wielu osób program stał się trampoliną do wielkiej kariery. Kto należy do tego grona? Oto kilka gwiazd, których występy zapisały się w historii programu

Justyna Steczkowska i "Boskie Buenos"

Jedną z pierwszych gwiazd wielkiego formatu wypromowanych przez stację TVP była Justyna Steczkowska. Wzięła ona udział w programie w 1994 roku. Podczas odcinka z jej udziałem śpiewane były piosenki zespołu Trubadurzy. Steczkowska wylosowała utwór "Nie przynoś mi kwiatów, dziewczyno". Jednak prawdziwą sławę przyniósł jej występ na koncercie laureatów, na którym zaśpiewała "Boskie Buenos" Maanam. W tym samym roku Justyna wygrała koncert debiutów Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

 
 

Kasia Stankiewicz i "Zamigotał świat"

W 1995 roku w jednym z odcinków gościem "Szansy na sukces" był zespół Varius Manx. Jego zwyciężczynią była właśnie Katarzyna Stankiewicz za swoje zapierające dech w piersiach wykonanie hitu "Zamigotał świat". Udział w programie zapewnił jej nie tylko pierwsze miejsce w show. Rok później została ona nową wokalistką zespołu, zajmując miejsce Anity Lipnickiej.

 

Anna Wyszkoni i "Długość dźwięku samotności"

Ania Wyszkoni wokalistką zespołu Łzy została już w 1996 roku. Ich utwory były jednak emitowane głównie w lokalnych rozgłośniach radiowych. Wyszkoni udało się natomiast zdobyć kilka wyróżnień i nagród, w tym  Grand Prix na festiwalu Gama w Radomiu. Tam właśnie dostrzegła ją Elżbieta Skrętkowska, która zaprosiła ją do udziału w "Szansie na sukces". Wokalistka w 2000 roku wykonała w nim utwór "Długość dźwięku samotności" grupy Myslovitz. Rok później hity Wyszkoni i zespołu Łzy znane były milionom Polaków. 

Ania WyszkoniAnia Wyszkoni screen facebook.com/Najpiękniejsza Polska Muzyka

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina 

Więcej o: