Uber chce chronić pasażerki. Aplikacja nawiązuje współpracę z policją i CPK

Uber nawiązał współpracę z policją oraz Centrum Praw Kobiet. W ramach tych działań prowadzone są między innymi szkolenia dla pracowników. Kierowcy, którzy nie zastosują się do nowych wymogów, stracą dostęp do aplikacji.

Więcej ciekawych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Protest taksówkarzy w Warszawie

Coraz więcej z nas rezygnuje z zamawiania taksówek na rzecz przejazdów zamawianych przez aplikację. Taka opcja jest zazwyczaj znacznie tańsza, a czas oczekiwania na kierowcę wynosi zaledwie kilka minut.  Niestety coraz częściej mówi się o problemach z bezpieczeństwem w trakcie takich przejazdów. 

Zapewnienie pasażerom poczucia bezpieczeństwa

W ostatnim czasie nagłośniono kilka bulwersujących przypadków molestowania kobiet przez kierowców współpracujących z firmami oferującymi transport samochodowy. W związku z tym podejmowane są różne działania, których celem jest zapewnienie pasażerkom jak największego poczucia bezpieczeństwa. Przykładowo, w marcu aplikacja Free Now wprowadziła usługę "Dla niej", dzięki której kobiety mogą zamówić taksówkę prowadzoną przez kobietę. Celem tych działań jest także promocja zawodu kierowczyni. 

Zero tolerancji dla przemocy

Jak poinformował Onet, Uber wraz z policją i Centrum Praw Kobiet przeprowadzi pilotażowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa dla partnerów flotowych. Poza tym firma wprowadza wymóg dla obecnych i nowych kierowców - szkolenie z respektowania granic i właściwego zachowania podczas przejazdu, przygotowane w konsultacji z Centrum Praw Kobiet. Co istotne, współpracownicy, którzy nie zastosują się do tych wymogów, stracą dostęp do aplikacji. 

Współpraca z Centrum Praw Kobiet oraz Policją, w celach edukacyjnych, jest naturalną konsekwencją naszej polityki zera tolerancji dla przemocy, a szkolenia dla partnerów i kierowców stanowią idealne uzupełnienie funkcji bezpieczeństwa dostępnych w aplikacji

- poinformowała Iwona Kruk, rzeczniczka prasowa Ubera.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: