Jak wyczyścić pralkę, żeby nie śmierdziała? Wykorzystaj ten banalny trik. Kosztuje mniej niż 2 zł

Jak wyczyścić pralkę, żeby nie śmierdziała? Niestety nie każdy wie, jak poradzić sobie z tym problemem. Często nieprzyjemny zapach przenosi się także na robione pranie, więc warto szybko interweniować. Wykorzystaj ten tani i skuteczny trik, który kosztuje mniej niż 2 zł.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nasza pralka tak jak inne urządzenia codziennego użytku wymaga regularnego czyszczenia. Jeżeli tego nie robimy, w szybkim czasie możemy poczuć tego konsekwencje. Nieprzyjemny zapach, który zaczyna się unosić z prania i urządzenia to sygnał, aby zrobić to jak najszybciej. Znamy na to skuteczny sposób.

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki? To prosty trik

W czyszczeniu pralki warto wykorzystać tabletkę do zmywarki. Pozwoli nam to na zaoszczędzenie nie tylko czasu, ale również pieniędzy. Pamiętaj o robieniu tego przynajmniej raz na pół roku, pozbędziemy się w ten sposób nie tylko brudu, ale również zarazków i bakterii. Oto jak czyścić bęben pralki przy użyciu tabletki do zmywarki:

  1. Upewnij się, że wnętrze pralki jest opróżnione.
  2. Do bębna wrzuć dwie tabletki do zmywarki.
  3. Ustaw program z temperaturą 60°C.
  4. Po zakończeniu programu otwórz drzwiczki pralki.

Jak wyczyścić pralkę sodą i octem? Ważny jest nie tylko bęben

Podczas czyszczenia powinniśmy zająć się także innymi i dość ważnymi elementami pralki. Szufladkę z dozownikami proszku i płynu do płukania, filtry oraz uszczelki również wymagają wyczyszczenie i to dość często.

Filtr często znajdziesz się z przodu urządzenia pod plastikową, okrągłą osłonką. Aby go wyczyścić, musimy go wyjąć, a następnie opłukać pod bieżącą wodą i wyczyścić szczoteczką do zębów namoczoną w occie. Dozownik na proszek również łatwo jest wyjąć i wykonać czynności tak jak przy filtrze (możemy włożyć go także do zmywarki). Kołnierz pralki wyczyścimy np. za pomocą zwilżonej szmatki z dodatkiem octu lub sody oczyszczonej. Konieczne jest jego delikatne odgięcie i usunięcie zabrudzeń. Takiej samej mieszanki używamy do czyszczenia pozostałych uszczelek.

Jak wyczyścić pralkę, żeby nie śmierdziała? Pamiętaj o tych zasadach

Poza regularnym czyszczeniem pralki warto wprowadzić jeszcze o kilka zasad, aby mieć pewność, że brzydki zapach nie pojawi się ponownie w szybkim czasie:

  1. Pozostaw uchylone drzwiczki pralki lub podnoś pokrywę po każdym użyciu. Pozwala to na cyrkulację powietrza i osuszenie resztek wilgoci, która może przyczyniać się do powstawania zapachu stęchlizny.
  2. Natychmiast po zakończeniu cyklu opróżnij pralkę, aby zapobiec powstawaniu nieprzyjemnego zapachu stęchlizny.
  3. Usuń wszelkie zanieczyszczenia i sierść zwierząt domowych.
  4. Jeśli masz pralkę ładowaną od przodu, regularnie sprawdzaj uszczelkę, aby upewnić się, że nie zostały w niej uwięzione żadne małe przedmioty.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: