Jak wyczyścić pralkę, żeby nie śmierdziała? Wykorzystaj ten banalny trik. Kosztuje mniej niż 2 zł

Jak wyczyścić pralkę, żeby nie śmierdziała? Niestety nie każdy wie, jak poradzić sobie z tym problemem. Często nieprzyjemny zapach przenosi się także na robione pranie, więc warto szybko interweniować. Wykorzystaj ten tani i skuteczny trik, który kosztuje mniej niż 2 zł.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nasza pralka tak jak inne urządzenia codziennego użytku wymaga regularnego czyszczenia. Jeżeli tego nie robimy, w szybkim czasie możemy poczuć tego konsekwencje. Nieprzyjemny zapach, który zaczyna się unosić z prania i urządzenia to sygnał, aby zrobić to jak najszybciej. Znamy na to skuteczny sposób.

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Edyta Herbuś Kostium kąpielowy Herbuś robi furorę! Uwagę zwraca też "ciało anioła"

Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki? To prosty trik

W czyszczeniu pralki warto wykorzystać tabletkę do zmywarki. Pozwoli nam to na zaoszczędzenie nie tylko czasu, ale również pieniędzy. Pamiętaj o robieniu tego przynajmniej raz na pół roku, pozbędziemy się w ten sposób nie tylko brudu, ale również zarazków i bakterii. Oto jak czyścić bęben pralki przy użyciu tabletki do zmywarki:

  1. Upewnij się, że wnętrze pralki jest opróżnione.
  2. Do bębna wrzuć dwie tabletki do zmywarki.
  3. Ustaw program z temperaturą 60°C.
  4. Po zakończeniu programu otwórz drzwiczki pralki.

Jak wyczyścić pralkę sodą i octem? Ważny jest nie tylko bęben

Podczas czyszczenia powinniśmy zająć się także innymi i dość ważnymi elementami pralki. Szufladkę z dozownikami proszku i płynu do płukania, filtry oraz uszczelki również wymagają wyczyszczenie i to dość często.

Filtr często znajdziesz się z przodu urządzenia pod plastikową, okrągłą osłonką. Aby go wyczyścić, musimy go wyjąć, a następnie opłukać pod bieżącą wodą i wyczyścić szczoteczką do zębów namoczoną w occie. Dozownik na proszek również łatwo jest wyjąć i wykonać czynności tak jak przy filtrze (możemy włożyć go także do zmywarki). Kołnierz pralki wyczyścimy np. za pomocą zwilżonej szmatki z dodatkiem octu lub sody oczyszczonej. Konieczne jest jego delikatne odgięcie i usunięcie zabrudzeń. Takiej samej mieszanki używamy do czyszczenia pozostałych uszczelek.

W Chełmnie wiele osób cały czas ma problem z właściwą segregacją śmieci. Ci, którzy się do niej przykładają, nie chcą płacić za błędy innych Zapomnij o problemie śmierdzącego kosza. Wsyp do niego ten produkt

Jak wyczyścić pralkę, żeby nie śmierdziała? Pamiętaj o tych zasadach

Poza regularnym czyszczeniem pralki warto wprowadzić jeszcze o kilka zasad, aby mieć pewność, że brzydki zapach nie pojawi się ponownie w szybkim czasie:

  1. Pozostaw uchylone drzwiczki pralki lub podnoś pokrywę po każdym użyciu. Pozwala to na cyrkulację powietrza i osuszenie resztek wilgoci, która może przyczyniać się do powstawania zapachu stęchlizny.
  2. Natychmiast po zakończeniu cyklu opróżnij pralkę, aby zapobiec powstawaniu nieprzyjemnego zapachu stęchlizny.
  3. Usuń wszelkie zanieczyszczenia i sierść zwierząt domowych.
  4. Jeśli masz pralkę ładowaną od przodu, regularnie sprawdzaj uszczelkę, aby upewnić się, że nie zostały w niej uwięzione żadne małe przedmioty.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: