Podlewanie trawnika w upały. Dzięki tym metodom będzie rósł bujny i zielony

Zastanawiasz się, jak powinno wyglądać podlewanie trawnika w upały? W tym ciężkim dla roślin czasie powinniśmy w specjalny sposób zadbać także o naszą trawę. Wyjaśnimy, czego powinniśmy unikać, a na co zwrócić szczególną uwagę gdy temperatura na zewnątrz jest bardzo wysoka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W upalne dni każdy z nas wie, jak ważne jest odpowiednie nawadnianie swojego organizmu. Niestety nie tylko człowiek potrzebuje w takim okresie większej ilości wody. Zwierzęta i rośliny także. Jeżeli chcesz posiadać przed domem piękną zieloną trawę to zwłaszcza gdy temperatura staje się nieznośna, powinieneś odpowiednio zadbać o swój trawnik.

Zobacz wideo Dlaczego ludzie nie sprzątają po psach? [TATO, POWIEDZ]

Jak powinno wyglądać podlewanie trwania w upały?

Upały sprawiają, że trawnik tak jak i inne rośliny latem szybciej traci wodę. Odpowiednie i regularne  podlewanie będzie więc niezbędne, aby utrzymać go w nienagannym zielonym stanie. Powinniśmy się jednak powstrzymać od robienia tego w go środku dnia, kiedy panują najwyższe temperatury. Wywoła to same negatywne skutki takie jak:

  • natychmiastowe parowanie wody;
  • woda przez twardą skorupę ziemi nie wsiąknie do niższych warstw gleby;
  • może doprowadzić to do zagrzania gęstej darni;
  • mogą pojawić się objawy chorób grzybowych.

Prawidłowe podlewanie trawnika w upalne dni. Jak powinno wyglądać?

Najlepszą porą na podlewanie trawnika jest wczesny ranek (między godziną 6 a 9), kiedy temperatury są jeszcze niskie, co pozwala zminimalizować parowanie lub godziny wieczorne. Szacunkowo trawa w czasie gdy temperatury są wysokie, potrzebuje tygodniowo między 20 a 30 litrów wody na każdy metr kwadratowy. Należy dawkować tę ilość najlepiej każdego dnia po kilka litrów, pozwala wodzie dotrzeć na głębokość 20 cm i odpowiednio nawodnić trawnik.

Jak dbać o trawnik w upały? Koszenie również ma znaczenie

Podczas upałów nie należy mocno ścinać trawnika. Dobrze jest zostawić około 7 cm. Ponadto trzeba używać bardzo ostrych noży, bo utrata wody zachodzi na całej powierzchni cięcia. Więc jeśli będą zbyt tępe może poszarpać źdźbło, w ten sposób trawa szybciej wyschnie i zżółknie. Przy takiej temperaturze, najlepiej kosić także jak podlewać wieczorem lub rano. Co tydzień lub co 10 dni.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: