Te domowe sposoby na stonkę nic nie kosztują! Ekologiczne i skuteczne triki na uratowanie ziemniaków

Sposoby na stonkę ziemniaczaną powinny być przede wszystkim skuteczne. Warto, aby były też ekologiczne. Możesz bez trudu skorzystać z trików, które wymagają jedynie produktów, które masz w domu, lub ogrodzie. Prezentujemy sposoby na stonkę, które uratują rośliny.

Stonka ziemniaczana może wyrządzić w ogrodzie bardzo wiele szkód. Przede wszystkim atakuje liście roślin, a także ich pędy. Skupia się nie tylko na ziemniakach, ale i innych roślinach na polu, czy w ogrodzie. Znamy skuteczne sposoby, które nie wymagają drogich, chemicznych produktów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wprowadź wiosnę do swojego domu. Hiacyntowy ogródek pięknie ozdobi każde wnętrze

Sposoby na stonkę ziemniaczaną w ogrodzie. Użyj pokrzyw jako "broni"

Pokrzywa nie jest pożądaną rośliną w ogrodzie. Dotkliwie parzy i nie jest zbyt atrakcyjna wizualnie. Ma jednak wiele zastosowań, które np. pomagają w zabiegach pielęgnacyjnych na włosy. Ta pożyteczna roślina pomaga też pozbyć się stonki ziemniaczanej. Z jej użyciem wykonasz tzw. gnojówkę. Ziele pokrzywy (1 kg), zalej 10 litrami wody i pozostaw na 4-5 dni. Później, rozcieńcz z wodą w proporcjach 1:10 i spryskaj rośliny zaatakowane przez stonkę. To skuteczny sposób, który nic nie kosztuje.

Edyta HerbuśKostium kąpielowy Herbuś robi furorę! Uwagę zwraca też "ciało anioła"

Sposoby na stonkę ziemniaczaną z użyciem produktu z lodówki

Lato się rozpoczęło, a więc sezon grillowy trwa w najlepsze. Dodatki do potraw z grilla to oczywiście ketchup i musztarda. Tego drugiego szczególnie nie lubią stonki. Zapach gorczycy jest dla nich nie do wytrzymania, a to świetna wiadomość, jeśli chcesz się ich pozbyć. Jeśli rozcieńczysz musztardę w ciepłej wodzie w proporcjach 1:10, poczekasz, aż ostygnie i spryskasz rośliny- owady wyniosą się!

LotniskoTe znaki zodiaku będą miały trudne wakacje. Jesteś wśród nich?

Sposoby na stonkę ziemniaczaną, jeśli powyższe metody nie pomogą

Jeśli roślina jest zaatakowana przez stonkę w bardzo zaawansowanym stopniu, powyższe metody mogą okazać się nieskuteczne. Trzeba spróbować o wiele silniejszych, ale również ekologicznych. Możesz wykonać opryski z dodatkiem chudego mleka, albo terpentyny. Pomaga też cebula i czosnek.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: