Przez tydzień jadł tylko KFC. Takich efektów podczas eksperymentu się nie spodziewał

Czy jedząc fast foody przez tydzień, można schudnąć? Ten YouTuber udowadnia, że tak. Mężczyzna przez tydzień stołował się tylko w popularnej sieciówce KFC i zrzucił niecały kilogram. Jak to jest możliwe? Głos w tej sprawie zabrali również eksperci, którzy wyjaśnili, czy taka dieta jest korzystna dla naszego zdrowia.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Co jakiś czas niektórzy z internautów podejmują żywieniowe wyzwania. Jedni np. przechodzą na dietę wegańską, inni przez cały dzień jedzą tylko jeden produkt jak np. banany, a jeszcze inny stołują się w fast foodach. Mike Jeavons pochodzi z Wielkiej Brytanii i regularnie nagrywa filmiki na YouTube. W jednym z odcinków podjął wyzwanie, które polegało na jedzeniu przez tydzień wyłącznie produktów z KFC. Jak wpłynął na niego ten eksperyment?

Zobacz wideo Tacos w dietetycznej wersji - Viva México! [HAPS FIT]

Przez tydzień jadł tylko w KFC i schudł

Mike Jeavons zyskał popularność w sieci dzięki kolejnym wyzwaniom, które podejmuje. Jego kanał na YouTube śledzi ponad 139 tys. subskrybentów. Do tej pory sprawdził, jak się czuje człowiek, który je zaledwie jeden posiłek dziennie, a także co się stanie, gdy przez tydzień je się tylko pizzę. Teraz postanowił podjąć się kolejnego wyzwania i przez tydzień stołował się w KFC.

Dieta na upały, dieta na lato Co jeść w upalne dni, a czego unikać? To sposób, aby się schłodzić!

Historię Mike'a opisuje portal "thesun.co.uk", który w swojej publikacji zdradza, ile mężczyzna wydał na cały eksperyment. Było to około 570 zł. Co ciekawe, pod koniec eksperymentu, kiedy stanął na wadze, okazało się, że mimo tego, że jadł fast foody to schudł. Jak to możliwe? Otóż youtuber przez całe wyzwanie skrupulatnie liczył kalorie i nie przekraczał 2000 kcal dziennie. 

Jak jedzenie KFC przez tydzień wpłynęło na zdrowie youtubera? 

Poza utratą niespełna kilograma nie ma żadnych korzyści zdrowotnych płynących z tego testu. Jak podaje portal "zywienie.abczdrowie.pl" przez tydzień mężczyzna dostarczył swojemu organizmowi 150% soli i 250% tłuszczu więcej niż jest to zalecane. To wszystko wpłynęło na jego samopoczucie. 

Tydzień po wyzwaniu czułem ciągłe pragnienie i bóle głowy. Bardzo brakowało mi też KFC. Produkty stamtąd są świetne jako okazjonalny przysmak, ale nie jest to coś, co dobrze jeść codziennie.

- wyznał Mike.

Eksperci uczulają przed tym eksperymentem

Wyzwanie eksperta odbiło się szerokim echem w środowisku dietetycznym. Dr Carrie Ruxton, dietetyk z Health and Food Supplements Information Service skomentowała to tak: 

Smażone w głębokim tłuszczu fast foody i napoje gazowane nie mają kluczowych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, zwłaszcza witaminy C, D, żelaza oraz wapnia.

Kobieta przyznała również, że taka dieta jest niezdrowa i absolutnie nikt nie powinien jej próbować. YouTuber stwierdził, że choć dobrze się bawił podczas tego eksperymentu, to nigdy więcej go nie powtórzy. 

Darmowa dieta 1600 kcal i pełen jadłospis, tydzień 6. Dieta na płaski brzuch. Produkty wspomagające odchudzanie

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: