Jak zrobić kawę mrożoną w domu? To proste! Szybki i tani przepis na pyszny napój chłodzący

Jak zrobić kawę mrożoną w domu? Choć wielu osobom może wydawać się to skomplikowane, okazuje się, że może być szybkie i przyjemne. Dodatkowo wydasz na składniki mniej niżna taki sam napój w restauracji. Zdradzamy banalny przepis!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W upalne dni szukamy sposobu na ochłodzenie naszego organizmu. Często nie chcemy wtedy nawet patrzeć w kierunku ciepłych napojów. Co z miłośnikami kawy? Oni też mogą znaleźć alternatywę w postaci kawy mrożonej. Zdradzamy prosty i szybki przepis na ten chłodny, dodający energii napój.

Zobacz wideo Mrożona kawa na największe upały

Kawa mrożona: przepis z lodami. Znamy ten szybki i prosty

Aby przygotować szybką domową kawę mrożoną, potrzebujesz kilku składników:

  1. 30-60 ml espresso,
  2. 1/2 szklanki zimnego mleka lub napoju roślinnego,
  3. łyżka miodu,
  4. lody waniliowe lub śmietankowe (według uznania wystarczy około jednej gałki)
  5. 6 kostek lodu.

Kawa mrożona: jak zrobić? Oto instrukcja

Jak przygotować szybką kawę mrożoną? Oto instrukcja:

  • Zacznij od zaparzenia kawy (w zaparzaczu lub ekspresie). Posłódź ją miodem i dokładnie wymieszaj, zostaw do ostudzenia.
  • W pojemniku blendera umieść kostki lodu, dodaj mleko, ostudzoną kawę, oraz lody. Całość miksuj przez kilka sekund, nie więcej, niż 10.
  • Wlej napój do jednej dużej szklanki i ozdób według uznania. Możesz do wewnątrz dodać jeszcze dodatkową porcję lodów.

Jak dbać o siebie w upały? Po wypiciu kawy odpowiednio się nawadniaj

Podczas bardzo gorących dni powinniśmy zrezygnować z picia gorącej kawy. Napój ten zawiera kofeinę, która podnosi ciśnienie. Dodatkowo działa moczopędnie i wypłukuje z organizmu magnez i potas odpowiedzialne za równowagę wodno-elektrolitową (a kwas fosforowy zawarty w coli powoduje wypłukiwanie wapnia, który także jest elektrolitem), co w efekcie zwiększa ryzyko odwodnienia, jednej z głównych przyczyn udaru cieplnego. Jeżeli jednak nie wyobrażamy sobie dnia bez pysznej kawy, postawmy na tę mrożoną, ale następnie nadróbmy zapasy wody w naszym organizmie, wypijając dwie szklanki letniej wody. Woda w takiej temperaturze szybciej trafia do krwioobiegu, ponieważ organizm nie musi jej ogrzewać.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: