Domowe sposoby na oparzenie słoneczne. Są proste i skuteczne. Od razu zmniejszysz ból i poczujesz ulgę

Lato to czas, kiedy odpoczywamy i korzystamy z uroków słonecznej pogody. Zbyt długie wygrzewanie się na słońcu może skończyć się nieprzyjemnymi konsekwencjami. Jak poradzić sobie z oparzeniami słonecznymi domowymi sposobami? Znamy kilka rozwiązań.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Długotrwałe działanie promieniowania słonecznego na naszą skórę może skończyć się nieprzyjemnymi dla nas oparzeniami słonecznymi. Najbardziej narażone są posiadacze skóry wrażliwej, podatnej na podrażnienia oraz osoby o jasnej karnacji. Ma to związek z mniejszą ilością melaniny. Jak sobie radzić z niechcianym działaniem słońca na naszą skórę?

Zobacz wideo Domowe sposoby na oparzenia słoneczne. Sprawdź, jak tanio i skutecznie pomóc swojej skórze po opalaniu

Domowe sposoby na oparzenie słoneczne. Jak sobie radzić z zaczerwienioną i piekącą skórą?

Aby złagodzić nieprzyjemne konsekwencje działania promieni słonecznych na skórę, możesz wykorzystać wiele domowych środków. Produkty te znajdą zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również w pielęgnacji podrażnionej skóry.

  • Olejek z mięty pieprzowej to skuteczny sposób na poparzenia słoneczne. Działa przeciwzapalnie i przyśpiesza regenerację naskórka. Zawartość mentolu sprawia, że produkt ten daje uczucie chłodu i znieczulenia piekącej skóry. W tym celu wystarczą dwie krople olejku i połowa szklanki z letnią wodą. Następnie przy użyciu gazy należy nałożyć na poparzone miejsca powstałą mieszankę.
  • Gdy się opalamy, zostaje naruszony kwaśny odczyn pH skóry. Pełni on takie funkcje, jak ochrona przed utratą nawilżenia czy mikroorganizmami. Z pomocą przyjdą dwa produkty, takie jak kefir, zsiadłe mleko, czy maślanka. Dzięki zawartości dużej ilości żywych kultur bakterii pomogą zregenerować naskórek i przywrócą odpowiedni poziom pH. Wystarczy nałożyć na piekące miejsca okłady z gazy nasączone wybranym produktem.

Oparzenie słoneczne 2 stopnia. Jak sobie radzić obrzękiem i pęcherzami?

Ekspozycja na działanie promieni słonecznych może skończyć się nie tylko zaczerwienioną skórą, ale również bolącymi pęcherzami na jej powierzchni. Na takie dolegliwości narażeni są przede wszystkim posiadacze jasnego odcienia skóry, ale nie tylko. Takim oparzeniom często towarzyszy nie tylko ból, ale również gorączka. Najlepiej jest skonsultować się z lekarzem. W celu zmniejszenia dokuczających dolegliwości można sięgnąć po domowe rozwiązania takie jak: okłady z maślanki, kefiru, jogurtu naturalnego czy soku z aloesu. Przyniosą one ukojenie, nawilżenie i natłuszczą skórę.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: