Te nietypowe zastosowania musztardy mogą zaskoczyć! Nadaje się do ogrodu, apteczki i pielęgnacji twarzy

Musztarda to nie tylko dodatek do dań z grilla, ale i świetny produkt, który ma wiele zastosowań. Sprawdzi się m.in. jako dodatek do zabiegów kosmetycznych, domowy lek na infekcję, ale i sposób na pozbycie się insektów. Podpowiadamy, na czym polegają te zastosowania.

Musztarda wytwarzana jest z nasion gorczycy. To rodzaj pikantnego sosu, który może być dodatkiem do wielu dań. W sezonie letnim jest niemal nieodłączna przy jedzeniu potraw z grilla. Warto jednak poznać jej inne zastosowania, a tych jest naprawdę wiele.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Musztarda, jako dodatek do kosmetyków. Jak działa na cerę?

Musztarda w niewielkiej ilości, może sprawdzić się jako dodatek domowych maseczek. Ma dużo witaminy E i może działać jak peeling, wystarczy zmieszać ją z chłodnym jogurtem. Nałożona na włosy również może dać pozytywne efekty. Przyspieszy wzrost włosa i nawilży wysuszone pasma.

Musztarda w ogrodzie. Ten zapach od razu spłoszy szkodniki

Musztarda ma bardzo intensywny zapach, który może nie spodobać się niektórym owadom. Oprysk z dodatkiem musztardy z powodzeniem spłoszy ślimaki, mszyce, stonki i mrówki. Możesz też zakupić sproszkowaną musztardę, którą warto rozsypać w miejscach, gdzie pojawiają się nornice i krety.

Musztarda w domowej apteczce. To skuteczny trik na ból gardła

Musztarda pomaga na ból gardła! Chcesz to sprawdzić? Musztardę zmieszaj z sokiem z cytryny i dodaj łyżeczkę soli, rozcieńcz mieszankę wodą i wypłucz nią gardło. Ten sposób jest znany od lat i był stosowany jeszcze przez prababcie i pradziadków. Gorczyca ma też właściwości odkażające. Jest pikantna i, mimo że leczenie ran nie będzie należało do przyjemnych, może być bardzo skuteczne.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: