Naturalny sposób na opuchnięte nogi internautek. 1 zł - efekt wow!

Podczas upalnych, letnich dni problem spuchniętych i bolesnych nóg staje się wyjątkowo uciążliwy. Poszukujemy sposobów, które choć na chwile przyniosą ukojenie, nie zdając sobie sprawy, że rozwiązanie mamy tuż pod ręką. Szczególnie pomocne okazuje się moczenie nóg w wodzie z solą.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Opuchnięte i bolesne nogi to problem, którego zdecydowanie nie można lekceważyć. Szczególnie nasila się on podczas upalnych i gorących dni. Jednak jeśli doskwiera ci wyjątkowo często, konieczna będzie wizyta u lekarza specjalisty. Zdarza się, że opuchlizna jest wynikiem zmęczenia, wysokich temperatur, noszenia niewygodnych butów, jak również zbyt długiego czasu pracy w pozycji siedzącej. Wówczas spowalnia się krążenie krwi i zaczyna towarzyszyć nam uczucie ciężkich nóg. Możesz sięgnąć po domowe sposoby, które pomogą ci zredukować opuchliznę. Wśród nich znajdziemy m.in. moczenie nóg w wodzie z solą. 

Woda z solą na spuchnięte nogi. Złagodzi opuchliznę, zmniejszy obrzęki.

Pomimo faktu, że nadmierne spożywanie soli może przyczyniać się do powstawania obrzęków, jej zewnętrzne zastosowanie na opuchliznę okazuje się zbawienne w skutkach. Wystarczy, że w 1 litrze ciepłej wody rozpuścisz pół łyżeczki soli i sporządzonym roztworem nasączysz wacik kosmetyczny. Następnie tak przygotowane okłady należy umieścić na spuchniętym miejscu i pozostawić do czasu, aż staną się one chłodne. Kompres możesz ponownie namoczyć i położyć na obrzękach. Trzeba jednak pilnować, by jednorazowo cały proces nie trwał dłużej niż 30 minut. 

Możesz też postawić na klasyczną kąpiel stóp w słonej wodzie. Do dużej miski wlej 4 szklanki letniej wody i rozpuść w niej 40 g gruboziarnistej soli morskiej. Moczenie nóg pomoże ci zrelaksować się i szybko przyniesie ulgę. Podobnie jak przy stosowaniu okładów, jego czas nie powinien jednak przekroczyć 30 minut. 

O nich warto pamiętać! Niezawodne sposoby na obrzęki kończyn dolnych 

  • liście kapusty: Na opuchnięte nogi nałóż schłodzone okłady z liści kapusty i pozostaw na około 30 minut. Osoby cierpiące na bolesne zapalne obrzęki stawów, zgodnie przyznają, że takie kompresy pomagają zmniejszyć ból, a nawet zredukować dawki leków przeciwzapalnych. 
  • aloes: Aloes to roślina znana ze swoich licznych właściwości zdrowotnych - działa odświeżająco, kojąco i przeciwzapalnie. Okazuje się także, że jego stosowanie może przyczynić się do uśmierzenia bólu mięśni, stawów i poprawy krążenia. Wystarczy, że dostępnym w aptekach żelem aloesowym posmarujesz spuchnięte miejsca. 
  • ziemniaki: Co ciekawsze skuteczne w usuwaniu opuchlizny okazują się także ziemniaki. Zawarta w nich skrobia wykazuje działania przeciwzapalne. Najprostszy sposób na sporządzenie ziemniaczanych okładów to obranie ich ze skórki, umycie i pocięcie na grube plastry. Tak przygotowane umieszczamy na 15-20 minut na spuchniętych stopach. Na koniec nogi wystarczy przemyć zimną wodą. 

.

Więcej o: