"Nie chciałam wydawać fortuny na sukienki druhen, więc kupiłam je w sieciówce za 40 zł"

Wesele to olbrzymi wydatek. Wie o tym doskonale Jamie McClure, która niebawem wychodzi za mąż. Można jednak szukać pewnych oszczędności, na przykład wybierając suknie dla druhen. Można wydać mnóstwo pieniędzy na konkretną stylizację lub, co radzi Jamie, wykazać się kreatywnością i przygotować kreację samodzielnie.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl 

Sukienki dla druhen

W Polsce zwyczajowo pannie młodej towarzyszy jedna świadkowa. W Stanach Zjednoczonych zwyczaj mówi nawet o siedmiu druhnach, które ubrane w identyczne lub bardzo podobne sukienki odprowadzają przyszłą mężatkę do ołtarza. Wiele panien młodych decyduje się na motyw przewodni wesela, jeden wspólny kolor. W związku z tym często same projektują i kupują sukienki dla swoich przyjaciółek. Oznacza to oczywiście dodatkowy, dość spory wydatek.

Co można zrobić, aby zaoszczędzić? Można uszyć sukienkę samodzielnie. Nieważne, czy pannie młodej ma towarzyszyć jedna czy kilka druhen. To znacząca oszczędność.

Sukienka wykonana samodzielnie

Na taki pomysł samodzielnego ozdobienia sukni dla druhen wpadła Jamie McClure. Dziewczynie w dniu ślub, towarzyszą dwie przyjaciółki. Potrzebowała więc dla nich dwóch efektownych kreacji. Co zrobiła?

 Kupiłam sukienki za 7,42 funta (8,99 dolarów, około 40 zł) w H&M i zrobiłam je metodą „zrób to sam"

- opowiada dziewczyna na swoim Instagramie.

To świetny pomysł na znaczące ograniczenie wydatku. Sukienka z sieciówki wcale nie musi być gorsza niż ta z ekskluzywnego butiku. Jamie zapłaciła za kreacje dla druhen naprawdę grosze. Miała fart, bo wybrane przez nią sukienki były na przeczenie.

Zdaniem Jamie sukienki, które kupiła, wyglądały trochę „zbyt zwyczajnie". Poszła więc na kolejne zakupy i kupiła dodatkową tkaninę. Materiał został wyszyty drobnymi perełkami. Całe nagranie zobaczysz TUTAJ.

 Perły są głównym motywem mojego ślubu

 – wyjaśniła wybór materiału, pokazując delikatną, przezroczystą tkaninę usianą małymi perełkami.

'Nie chciałam wydawać fortuny na sukienki druhen, więc kupiłam je w sieciówce za 40 zł''Nie chciałam wydawać fortuny na sukienki druhen, więc kupiłam je w sieciówce za 40 zł' https://www.instagram.com/jme_mcclure/ screen

Ten materiał także pochodził z wyprzedaży. Jamie nałożyła warstwę przezroczystego materiału na górę sukienek, aby uzyskać efekt wow. Naszym zdaniem jej się udało, a wy co sądzicie?

Internauci komplementuje jej kreacje dla druhen:

Kreatywny sposób na majsterkowanie i oszczędzanie pieniędzy
Co za niesamowity sposób na uzyskanie takiego wyglądu sukien, jakiego naprawdę chcesz na swoim ślubie, uwielbiam to!"
O wiele lepiej niż zwykła sukienka, dobry wybór!
Więcej o: