Marzy ci się bujna i zdrowa paprotka? Podlewanie herbatą to trik, który pomoże w osiągnięciu celu

Twoim marzeniem jest piękna i zdrowa paprotka? Podlewanie herbatą to trik, który pomoże je spełnić. Wyjaśnimy, jaki powinien być stworzony z niej wywar, a także jakie korzyści przynosi. Co ciekawe inne rośliny również lubią ten napój.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kwiaty doniczkowe w mniejszej lub większej ilości możemy znaleźć w praktycznie każdym domu. Często kiedy jesteśmy początkującymi opiekunami roślin, szukamy wskazówek jak zajmować się nimi prawidłowo, aby wyglądały pięknie. Oto jeden z trików, który nam w tym pomoże.

Zobacz wideo Jak pozbyć się plam z herbaty? Dwa sposoby

Czym podlewać kwiaty, aby pięknie rosły?

Jeżeli chcesz, aby twoje kwiaty były bujne piękne i zdrowe wykorzystaj jeden trik. Prawdopodobnie wszystko, czego potrzebujemy do jego wykonania, masz już w swoim domu. A więc, na czym on polega? Wystarczy jedynie podlać nasze rośliny ostudzoną czarną herbatą, koniecznie gorzką, czarną, niearomatyzowaną. Taki niezbyt mocny napar może uratować słabe i mizerne kwiaty, i na nowo pobudzić je do życia.

Paprotka: podlewanie herbatą to trik, który pomoże jej pięknie rosnąć

Jedną z roślin często uprawianych w domach, która bardzo lubi ten napój, jest paprotka. Podlewaj ją raz w tygodniu wywarem z czarnej herbaty, a szybko zobaczysz dobroczynny wpływ na liście. Dobrym rozwiązaniem jest również rozsypanie na ziemi odrobiny fusów po czarnej herbacie. To wszystko pozwoli ukochanej paprotce na wzmożony rozrost oraz uzyskanie pięknej i soczystej ciemnozielonej barwy.

Jakie kwiaty podlewać herbatą? Nie tylko paprotka lubi ten napój

Oprócz paprotki również róża lubuje się w herbacie. Idealnym rozwiązaniem dla wsparcia zdrowego wzrostu tego kwiatu, ale również azalii oraz rododendronów, okazują się bogate w azot fusy herbaty. Jeżeli chcesz w pełni wykorzystać dobroczynne składniki zawarte w herbacie, takie jak: tanina czy herbaciany garbnik ułóż mokre fusy lub saszetki wokół różanych krzewów, także w ogrodzie. W trakcie każdego podlewania dobroczynne substancje wnikać będą w glebę, odżywiając roślinę.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: