Ten domowy sposób na komary jest najlepszy! Banalny trik, który uchroni cię przed użądleniem

Sposób na komary musi być skuteczny. Próba zabicia ich klapkiem nie zawsze okazuje się najlepszym z rozwiązań, zwłaszcza kiedy latem pojawia się ich naprawdę wiele. Przedstawiamy domowe sposoby na komary w domu i w ogrodzie. Pomoże ci dobrze znany owoc.

Zapada wieczór i nagle słyszysz przy uchu charakterystyczny dźwięk. To bzyczenie komara, czyli najprawdopodobniej najgorszy dźwięk, który można usłyszeć latem. Komary sabotują spotkania przy grillu, ale też odpoczynek po całym dniu, w domowym zaciszu. Jak się ich pozbyć? Istnieje kilka sposobów. Przedstawiamy aż trzy, z których co najmniej jeden może cię zaskoczyć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wakacyjna pierwsza pomoc, czyli jak przykleić plaster, złagodzić oparzenia i ukąszenia owadów

Sposób na komary z użyciem skórki z cytryny. Pomaga w domu i w ogrodzie

Komary są bardzo wrażliwe na zapachy. Uciekają m.in. od zapachu dymu, ale też... skórki z cytryny. Jeśli połączysz obie te rzeczy, uzyskasz genialny sposób na pozbycie się tych insektów. Obierz cytrynę, pozostawiając jak najwięcej skórki. Dla ciebie ma przyjemny zapach, a więc przy okazji zyskasz miłe doznania aromatyczne. Weź najprostsza małą świeczkę i umieść wokół knota jak najwięcej cytrynowej skórki. Odpal ją na tarasie, lub w domu. Komary będą ją omijać szerokim łukiem!

Sposób na komary, który wymaga trzech składników. Domowy środek na komary w sprayu

Możesz stworzyć własny spray na komary, używając zaledwie trzech składników. Dla komarów te zapachy są wystarczająco śmierdzące, aby szybko zmykały tam, skąd przyleciały. Wystarczy, że wymieszasz ze sobą, a potem rozpylisz:

  • 5 kropli olejku cytronelowego,
  • 3 krople olejku z mięty pieprzowej,
  • 2 krople olejku paczulowego.

Sposób na komary z użyciem kawy. Ten zapach również nie jest lubiany przez insekty

Przy tym sposobie musisz szczególnie uważać, aby się nie poparzyć. Jednym z zapachów, które również przegonią komary, jest kawa. Na kawałku folii aluminiowej rozsyp zmieloną kawę, a następnie podpal. Poczekaj, aż wydobędzie się odpowiednia chmura dymu, a także aromat kawy i zgaś palenisko. Ta metoda jest do stosowania wyłącznie na zewnątrz, raz na 2-3 godziny podczas pobytu w ogrodzie.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: