Czyszczenie kostki brukowej może być tanie i proste. Usuń chwasty, mech i plamy jednym produktem

Aby okolica naszego domu wyglądała estetycznie, często decydujemy się na kostkę brukową. Jej czyszczenie bywa skomplikowane, jednak istnieje na to szybki i tani trik. Usuniesz chwasty, mech i plamy za pomocą jednego produktu, który prawdopodobnie masz w swojej kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Z kostki brukowej bardzo często tworzone są domowe podjazdy, tarasy, chodniki czy aranżacje ogrodowe. Jednak aby wyglądała ona estetycznie, wymaga regularnego czyszczenia. Aby pozbyć się z niej zalegających plam, mchu i chwastów potrzebny jest tylko jeden produkt.

Zobacz wideo Szukasz domowych sposobów na mycie lodówki? Soda oczyszczona i ocet będą twoimi sprzymierzeńcami

Izabella Krzan Krzan w stroju kąpielowym z dekoltem do pępka. Podobny już za 70,99 zł

Czyszczenie kostki brukowej może być tanie i proste. Wykorzystaj ten trik

Mechaniczne usuwanie chwastów z kostki brukowej często robi się za pomocą szczotki z włosiem ze stalowego drutu hartowanego. Choć przynosi wymagane rezultaty, jest bardzo czasochłonne. Metoda taka nie uszkodzi struktury ani powierzchni kostki i pozwoli pozbyć się niechcianych roślin wraz z ukorzenieniem. Istnieje jednak dużo szybsza i skuteczniejsza metoda, jaką jest oprysk z octu.

Jak domowym sposobem wyczyścić kostkę z chwastów i mchu? Oto trik z użyciem octu

Oprócz wielu przydatnych zastosowań w porządkach domowych ocet sprawdzi się także w czyszczeniu kostki brukowej. Oto instrukcja krok po kroku jak możemy to wykonać:

  1. Stwórz roztwór octu z wodą w proporcjach 2:1. 
  2. Obficie spryskaj nim kostkę.
  3. Tak stworzony oprysk z octu na chwasty rozpylamy się w dzień bezwietrzny, suchy i słoneczny, gdy temperatura powierza, nie przekracza 15°C.
  4. Po oprysku nie powinno padać przez co najmniej 24 godziny, gdyż deszcz również rozcieńczy i spłucze ocet, a efektu nie będzie.

Do oprysku można wykorzystać najtańszy ocet spirytusowy o stężeniu od 10% do 20%. Chwasty młode i zielone wystarczy opryskać 10% octem. Jeżeli zaś są to chwasty starsze, wyrośnięte, o łodygach częściowo zdrewniałych, konieczne jest większe stężenie octu. Jeżeli chwasty odrastają, zaleca się powtarzanie oprysku octem co tydzień. Po wykonaniu 2-3 takich oprysków, zauważymy, że chwastów odrasta coraz mniej.

Jak powinno wyglądać podlewanie trawnika w upały? Dzięki tym metodom będzie rósł bujny i zielony Podlewanie trawnika w upały. Dzięki tym metodom będzie bujny i zielony

Czyszczenie kostki brukowej z tłuszczu, benzyny i oleju silnikowego. Tutaj również sprawdzi się ocet

Ocet sprawdzi się także jako skuteczny środek czyszczący na zabrudzenia kostki brukowej. Możemy użyć go w celu usunięcia plam z tłuszczu, benzyny czy oleju silnikowego. Wystarczy stworzyć roztwór z octu i wody w proporcjach 2:1, a następnie spryskać kostkę. Taki preparat zostawiamy a kostce około godziny, a po tym czasie spłukujemy czystą wodą. W razie konieczności doczyszczamy szczotką z twardym włosiem.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: