Klimatyzacje domowe za grosze. Nie musisz wydawać fortuny, aby ochłodzić mieszkanie. Oto trzy proste triki

Niewątpliwie ulgą w upalne dni może okazać się klimatyzacja w domu. Koszt takiego urządzenia sprawia jednak, że nie każdy może pozwolić sobie na jego zakup. Można natomiast ochłodzić mieszkanie w inny sposób, nie wydając przy tym fortuny.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Proste triki przyniosą wam ulgę w upały

Klimatyzatory usuwają nadmiar wilgoci w pomieszczeniu, oczyszczają powietrze, ale co najważniejsze szczególnie podczas obecnych upałów, schładzają je. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na wydatek od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Jak sobie w takiej sytuacji poradzić, gdy temperatura robi się coraz wyższa nie tylko za oknem, ale i w naszym domu? Podopowiadamy. 

Izabella Krzan Krzan w stroju kąpielowym z dekoltem do pępka. Podobny już za 70,99 zł

Klimatyzacje domowe nie muszą kosztować majątku. Oto prosty trik, jak ochłodzić mieszkanie

Metalowa miska, sól, woda i wiatrak. Tylko tyle potrzeba, aby wykonać domową klimatyzację. Miskę napełniamy bowiem wodą z dodatkiem soli i mrozimy. Później wystarczy ją umieścić przed wentylatorem i gotowe. Sól i metalowa miska sprawi, że niższa temperatura utrzyma się dłużej. 

Podobny trik na to, jak ochłodzić mieszkanie bez klimatyzacji, można wykonać z butelkami

Tak naprawdę zbliżoną metodę możemy zastosować, zamieniając miskę z wodą na butelki. Trzeba jednak pamiętać, aby nie napełniać ich do pełna, a jedynie do 70% pojemności. Później postępujemy podobnie, czyli wkładamy butelki do metalowej miski i ustawiamy przed wiatrakiem. 

Jak pozbyć się much z kuchni? Jak się pozbyć much z domu? To sprawi, że będą omijały go z daleka

Domowy klimatyzator przenośny — jak wykonać go samodzielnie? Zdradzają chłopacy z kanału "5 sposobów na"

Ciekawe rozwiązanie przedstawione zostało również na kanale "5 sposobów na". W filmiku z cyklu "udane wakacje" mamy przestawiony sposób na wykonanie domowego klimatyzatora ze styropianowego opakowania, wiatraka i kolanka kanalizacyjnego. Niezbędne okażą się także butelki z zamrożoną wodą. 

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: