Czy można suszyć pranie na zewnątrz podczas upałów? Uważaj na ten detal, aby nie zniszczyć ubrań

Z ostatnio wciąż nawiedzających Polskę fali upałów wyciągnąć można jeden pozytyw dla wszystkich pań domu. Pranie schnie naprawdę szybko. Ale czy jednak możemy suszyć je w tak wysokiej temperaturze? Uważaj na jeden szczegół, który może zniszczyć twoje ubrania.

Interesujesz się modą? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Lipiec przyniesie nam kolejne potężne upały w Polsce. Na wielu stacjach pogodowych mogą paść nowe rekordy temperatur. Żar dosłownie leje się z nieba, a  temperatura miejscami może wzrosnąć do około 32-38 st. C., ale w pełnym słońcu będzie oczywiście więcej. Choć może wydawać się jedynym plusem to, że pranie szybko wyschnie to czy jednak możemy narażać je na takie warunki bez obaw o to, że się zniszczą? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni? [NaZdrowie]

Jak suszyć pranie w upały? Może nie być to takie proste

Na zewnątrz panuje nieznośna temperatura, a ty zrobiłaś delikatne pranie. Chcesz je wywiesić, ale nagle do głowy przychodzi myśl. Czy można w 40 stopniach wieszać ubrania, które prały się 30 stopniach Celsjusza? Wiele memów podobnej treści możemy znaleźć teraz w internecie, ale nie ma co się dziwić. Jaka więc jest, prawidłowa odpowiedź na to pytanie?

Suszenie prania na dworze w upały jest bezpieczne?

Pomimo upałów bez problemu możemy wywiesić nasze pranie na zewnątrz, aby szybciej wyschło. Ważne jest jednak aby uważać. Słońce, zwłaszcza pełne, wytwarza na powierzchni tkaniny bardzo wysoką temperaturę. Pranie rzeczywiście błyskawicznie wysycha, ale może się odbarwić, a jeśli w skład tkaniny wchodzą delikatniejsze surowce, to słońce może je nawet trwale uszkodzić. Generalna zasada jest taka, że ubrań nie suszymy w ogóle na słońcu. Jedynymi materiałami, które mogą znaleźć się w takich warunkach to len i bawełna, ale wtedy, kiedy nie boimy się odbarwienia.

Gdzie suszyć pranie, aby szybko wyschło?

Wysoka temperatura i pełne słońce nie oznaczają jednak ze nie możemy naszych ubrać, wywieszać na zewnątrz. Warto wybrać w takiej sytuacji odpowiednie miejsce. Jeżeli nasza suszarka jest przenośna ustaw ją w cieniu. Tam nasze pranie w takich wysokich temperaturach wyschnie równie szybko. Dla bezpieczeństwa możemy także wywrócić odzież na lewą stronę. To dodatkowo uchroni je przed promieniami UV działającymi jak wybielacz.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: