Co odstrasza muchy? Ten domowy sposób na owady nic nie kosztuje, a sprawi, że odlecą w okamgnieniu!

Jeśli zastanawiasz się, co odstrasza muchy, znamy odpowiedź. Opcji jest kilka, a część z nich nic nie kosztuje! Te skuteczne środki na owady stworzysz z produktów, które znajdziesz w domu i ogrodzie. Podpowiadamy, jak pozbyć się much z domu szybko i skutecznie.

Muchy utrudniają życie szczególnie latem. Zaglądają do talerzy, krążą nad tacą z owocami, a przy okazji okupują lampę nad stołem i brzęczą przy uchu. Warto je przegonić szybko i skutecznie. Oto kilka sposobów, które są bardzo tanie i pomogą ci cieszyć się spokojem od owadów przez całe lato.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Płyny na owady - naturalne sposoby na pozbycie się insektów

Jak pozbyć się much z domu? Ten domowy sposób jest niezawodny!

Muchy są wbrew pozorom bardzo wyczulone na zapachy. Niektóre mogą je przyciągać, a inne skutecznie wypłoszyć. Do tych drugich zaliczamy trawę cytrynową i miętę. Możesz wkroplić do wody odrobinę olejku eterycznego o tym zapachu, lub wlać zaparzoną wcześniej miętę np. wyhodowaną w ogrodzie. W przypadku trawy cytrynowej wystarczy dosłownie kilka centymetrów łodyżki. Ma tak intensywny zapach, że dodana do wody i rozpylona tam, gdzie przebywają muchy, będzie bardzo wyczuwalna. Taki spray warto mieć zawsze przy sobie w niewielkiej butelce. 

Co odstrasza muchy, a co je przyciąga? Tych produktów nie trzymaj na wierzchu

Kiedy latem muchy krążą w powietrzu, zrób wszystko, aby nie stwarzać im idealnych warunków do wylęgania się. Nie zostawiaj na wierzchu słodkich napojów, zwłaszcza tych gazowanych, przykrywaj posiłki, w tym owoce, a także pamiętaj, aby zlew regularnie pozostawał pusty. Kuchnia powinna być sucha, bez lepkich śladów np. na stole. Zadbaj, aby umieścić w pomieszczeniach np. odświeżacz powietrza. Skup się na zapachach takich jak wspomniana wyżej mięta, czy trawa cytrynowa, ale też ocet, soda, imbir, kawa, czy... czosnek. Te zapachy nie sprzyjają muchom. Odstrasza je też ogień.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: