Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Genialny trik ogrodnika. Wypędzisz go z posesji raz na zawsze

Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Jest jednym z nieproszonych gości, który potrafi zniszczyć nawet najpiękniejszy ogród. Kopią długie, podziemne tunele, często uszkadzając przy tym wiele roślin i ich korzeni. Istnieje jednak wiele rozwiązań, które są sprawdzone i proste w wykonaniu, żeby pozbyć się tego niewielkiego stworzenia z ogrodu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zanim sięgniesz po gotowe preparaty na pozbycie się kreta ze swojego ogrodu, wypróbuj jedną z mniej brutalnych, domowych metod odstraszania. Te rozwiązania są bezpieczne dla zwi

erzaków, ekologiczne i tanie. 

Zobacz wideo Rośliny w doniczce - samo zdrowie

Marzena Rogalska Sukienka Marzeny Rogalskiej to hit dla kobiet po 50-tce! Podobne od 45 zł

Kret w ogrodzie. Zwalczanie sprytnymi sposobami

Kret to niewielki ssak żyjący pod ziemią. Potrafi tworzyć podziemne tunele liczące nawet kilka kilometrów. Jednym z domowych sposobów na sprytne pozbycie się go z ogrodu jest wykorzystanie naturalnych odstraszaczy. Jedną z ich słabości jest to, że nie tolerują one zapachu aksamitek, bazylii, czosnku, czarnego bzu i komosy. W miejscu, gdzie pojawiają się krety, warto zasadzić jedną z nich. Kolejnym rozwiązaniem jest wykorzystanie zapachu ludzkich włosów, ale również sierści psów czy kotów. Wystarczy zebrać odpowiednią ilość i umieścić w kreciej norze.

Od tych składników można przytyć Masz w diecie jeden z tych składników? Mogą powodować tycie

Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Sposoby Perfekcyjnych Pań Domu

Możesz wykorzystać również jedną ze sprawdzonych metod, które można znaleźć na popularnej grupie na Facebooku. Chodzi o "Perfekcyjne Panie Domu (Porady: sprzątanie, dom, ogród)". Tam kobiety wymieniły się cennymi i skutecznymi wskazówkami na pozbycie się kreta z ogrodu. Oto najpopularniejsze z nich:

Z takich najbardziej sprawdzonych i skutecznych to założenie siatki na krety
Rośliny odstraszające kreta: aksamitkę (Tagetes), czosnek (Allium sativum), bazylię (Ocimum basilicum), szachownicę cesarską (Fritillaria imperialis), wilczomlecz (Euphorbia).
Solarne odstraszacze i do dziś bez kreta czy nornicy
Zalać wodą kretowisko, najlepiej świeżo po wykopaniu. Albo napchać tam psiej/kociej sierści.
Kot, a dokładnie niekastrowany kocur skutecznie odstrasza. A jak duży trawnik to kosiarka-traktorek. Robi dużo hałasu i wibracji, czego krety też nie lubią.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: