Fajne miejsca na wakacje w Polsce. Zaplanuj podróż z dala od zgiełku miasta i tłumu turystów

W szczycie sezonu wakacyjnego znalezienie spokojnej przystani na odpoczynek i "naładowanie baterii" dla wielu osób graniczy z cudem. Są jednak jeszcze fajne miejsca na wakacje w Polsce, w których nie spotkamy tłumu turystów i będziemy mogli cieszyć się pięknem przyrody. Zdradzamy, gdzie je znajdziecie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo To będą drogie wakacje pod kątem usług?

Zgiełk miasta, plaże pełne turystów i oblegane szlaki górskie to koszmar, którego chcecie uniknąć? Znamy kilka pięknych i urokliwych miejsc, w których spędzicie niezapomniane wakacje

Fajne miejsca na wakacje w Polsce dla miłośników jezior i lasów? Łagów jest jednym z nich

Łagów to wieś nazywana "perłą województwa lubuskiego". Położona jest między dwoma jeziorami (Łagowskim i Trześniowskim) i otoczona Łagowskim Parkiem Krajobrazowym. Poza spacerami czy przejażdżkami rowerowymi można też popływać w okolicznych jeziorach, czy spróbować swoich sił na windsurfingu lub żaglówkach. 

Można również odwiedzić najstarszy obiekt w Łagowie, czyli Zamek Zakonu Joanitów z XIII w., z którego roztacza się piękny widok oraz wybrać się w trasę Lubuskim Szklakiem Wina i Miodu. 

 

Wakacje nad morzem bez turystów? Osetnik zaprasza 

Osetnik to kolonia wsi Sasina, która potocznie nazywana jest Stilo. Położona jest ok. 10 km od Łeby i najlepiej sprawdzi się w przypadku osób podróżujących autem. To miejsce doskonałe dla turystów, którym zależy na odpoczynku z dala od wielkiego miasta, gdzie słychać tylko szum morza i drzew. Mówi się, że plaża w Osetniku jest "ostatnią dziką plaża Bałtyku". 

Niedaleko znajduje się też latarnia Stilo. Zwiedzać ją można jedynie od czerwca do sierpnia. Jest to jedna z dwóch latarni w Polsce wykonana całkowicie z metalu.

 

Bielice, czyli spokojne wakacje w polskich górach

Bielice to wieś położona w Dolinie Górnej Białej Lądeckiej i najdalej na wschód wysunięta osada Ziemi Kłodzkiej. Rozgranicza ona dwa pasma — Góry Złote i Bialskie. Szklaków dla miłośników górskich wycieczek z pewnością zatem nie zabraknie.

W Górach Bialskich znajduje się rezerwat Puszcza Śnieżnej Białki, słynący z rosnących tam 200-letnich jaworów. Warto również zdecydować się na spacer Podziemną Trasą Turystyczną w nieczynnej Kopalni Uranu w Kletnie czy zejście w głąb Jaskini Niedźwiedziej.

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: