Jak pozbyć się muszek owocówek z domu? To proste! Wszystkie potrzebne produkty znajdziesz w swojej kuchni

Wiele osób zastanawia się jak pozbyć się muszek owocówek z domu. Niestety gdy ci mali nieproszeni goście się pojawią, czasem ciężko się ich pozbyć. Znamy jednak na to kilka skutecznych metod.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Muszka owocówka to mały owad z rzędu muchówek o długości zaledwie 2-3 mm. Receptory węchowe są bardzo czułe i pozwalają muszce wyczuć woń etanolu i octan etylu z odległości nawet kilkunastu metrów. Pojawiają się zatem wszędzie tam, gdzie psują się owoce. Jeżeli do niego dolecą, składają w nim jaja, a larwy błyskawicznie osiągają dorosłą postać. Sam owad żywi się drożdżami, które powstają na psujących się produktach, dlatego każdy owoc jest dla niej szczególnie atrakcyjny z punktu widzenia żeru. Jak się więc najlepiej ich pozbyć? Znamy kilka metod.

Zobacz wideo Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Pułapka na muszki owocówki. Użyj octu i płynu do naczyń

Skuteczny sposób na walkę z muszkami owocówkami jest pułapka z octu jabłkowego i płynu do mycia naczyń. Obydwa składniki jedynie wlewa się do słoika lub szklanki, nie mieszając i zostawia na parapecie lub blacie kuchennym. Zapach octu przyciągnie te małe owady, a płyn nie pozwoli się już wydostać, dlatego ta pułapka jest niezwykle skuteczna.

Skuteczny sposób na muszki owocówki. Cytryna i goździki szybko sobie z nimi poradzą

Goździki i cytrusy posiadają silny zapach, dzięki czemu skutecznie odstraszają insekty takie jak n. muszki owocówki, ale też muchy czy komary. Trik z ich wykorzystaniem można wykorzystać w domu, ale także w ogrodzie. Wystarczy mieć w domu cytrynę i paczkę goździków. Jak wykonać ten skuteczny odstraszacz? Oto instrukcja:

  1. Przekrój cytrynę na pół.
  2. Do każdej części wbij ok. 10 goździków.
  3. Tak przygotowane owoce ustaw tam, gdzie muszki pojawiają się najczęściej.
  4. Po krótkim czasie owady znikną i nie pojawią się też nowe.

Jak pozbyć się muszek owocówek z domu? Są jeszcze dwa mało znane triki

Innym mało znanym sposobem na pozbycie się muszek owocówek jest mieszanina mleka z czterema łyżeczkami cukru i dwiema łyżeczkami pieprzu. Wystarczy składniki te razem gotować przez 10 minut, a następnie przelać do płaskiego naczynia i czekać na utopienie się w roztworze muszek. Mniej znanym faktem jest też to, że muszki owocówki lubią zapach wina. Wystarczy otwartą butelkę z odrobiną wina na dnie zostawić w miejscu ich pojawienia się, a muszki wlecą do butelki. Nie zdołają się z niej jednak wydostać z uwagi na cienką szyjkę.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: