Zaskakujące zastosowania folii aluminiowej. Ten genialny trik kosztuje grosze. Uratuje każdą roślinę

Folia aluminiowa znajduje się praktycznie w każdym domu. Wiele z nas pakuje w nią swój posiłek lub używa jej do gotowania czy pieczenia. Okazuje się, że ten produkt może przydać się również w innych kwestiach. Poznaj nietypowe zastosowania folii aluminiowej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Użycie dobrze znanej wszystkim folii aluminiowej może niektórych zaskoczyć. Zobacz zastosowania, które ułatwią życie oraz przydadzą się podczas wielu czynności. Te triki są banalne i proste w wykonaniu.

Zobacz wideo Co zrobić, aby banany tak szybko nie dojrzewały? Poznaj 3 nietypowe zastosowania folii spożywczej

Folia aluminiowa w ogrodzie. Zabezpiecz rośliny przed szkodnikami

Wiele z nas szuka sprytnych i domowych rozwiązań ochrony roślin przed działaniem szkodników. Ślimaki czy gąsienice wyrządzają wiele szkód wśród ogrodowych upraw. Chcąc stworzyć sprytną ochronę przed nimi, wystarczy owinąć łodygi roślin przy ziemi kawałkiem folii aluminiowej.

Zabrudzony grill? Wykorzystaj folię aluminiową do czyszczenia rusztu

Lato w pełni. Wiele osób spędza swój wolny czas na organizowaniu grilla. Jeżeli zastanawiałeś się, jak rozwiązać problem zabrudzeń rusztu to sięgnij po sprytny, domowy trik z folią aluminiową. Wystarczy, że zwiniesz w kulkę kawałek produktu i będziesz pocierał nią zabrudzoną powierzchnię. Efekt błyszczącego grilla gwarantowany.

Sposób na banany. Zastosowania folii aluminiowej

Banany szybko mogą stać się brązowe. Jeżeli chcemy przedłużyć ich trwałość, z pomocą przyjdzie folia aluminiowa. Wystarczy zawinąć końcówki owoców w kawałek produktu i cieszyć się ich smakiem i wyglądem na dłużej.

Ostrzenie nożyczek przy użyciu folii aluminiowej

Z czasem każde nożyczki stają się tępe. Chcąc je sprytnie i szybko naostrzyć wystarczy sięgnąć po rozwiązanie w postaci kawałka folii aluminiowej. W tym celu, użyj kilku arkuszy produktu i potnij je nożyczkami.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: