Opadająca powieka jest Twoim problemem? Ten prosty makijaż szybko go ukryje. Tutorial w 5 krokach

Jeżeli twoim problemem jest opadająca powieka mamy dla ciebie ciekawe rozwiązanie. Wyjątkowo prosty makijaż, który wykonasz tylko w 5 krokach, szybko ukryje ten mankament. Wszystko, czego potrzebujesz, masz na podstawowym wyposażeniu swojej kosmetyczki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nasze oczy często jako pierwsze przyciąga uwagę innych osób. Niestety z upływem czasu zaczynają być widoczne opadające powieki, które dodatkowo sprawiają, że twarz wygląda na bardziej smutną i zmęczoną. Okazuje się, jednak że wystarczy szybki makijaż, aby szybko zmienił się nasz wyraz twarzy.

Zobacz wideo Red Lipstick Monster o makijażowych wpadkach gwiazd

Opadająca powieka: skąd bierze się ten problem?

Jest to naturalne zjawisko fizjologiczne i ma związek z wiotczeniem skóry. Wraz z upływem czasu skórze zaczyna brakować kolagenu, który zapewnia jędrność i prawidłowe napięcie. Przez to powieki stają się wiotkie, ponadto zaczynają być też obecne zmarszczki. Niestety czasem ciężko poradzić sobie z tym pojawiającym się mankamentem urody. Można jednak szybko go ukryć pod prostym makijażem.

Opadające powieki ukryjesz pod prostym makijażem. Wystarczy 5 kroków

Istnieje ciekawy i prosty sposób na ukrycie opadających powiek. Wszystko, czego potrzebujesz, aby go stworzyć, zapewne masz już na podstawowym wyposażeniu swojej kosmetyczki. Oto czego potrzebujesz:

  1. Beżowego cienia do powiek i odpowiedniego pędzla, którego użyjesz do jego rozprowadzenia.
  2. Klasycznego rozświetlacza.
  3. Rozświetlacza w płynie.
  4. Czarnego eyelinera lub kredki.
  5. Tuszu do rzęs.

Oto instrukcja krok po kroku jak go wykonać:

  1. Tuż nad bruzdą powiekową nałóż beżowy cień i rozprowadź go półkolistymi ruchami tak, aby część poniżej została czysta.
  2. Na pozostawioną czystą część nałóż klasyczny rozświetlacz. Umieszczamy go na całej powierzchni pod bruzdą powiekową.
  3. Następnie płynny rozświetlacz rozprowadzamy na skośnej linii, zaczynając nieco niżej niż zewnętrzny kącik oka.
  4. Teraz wystarczy podkreślić eyelinerem lub czarną kredką górną linię wodną oka.
  5. Na konie nakładamy ulubiony tusz do rzęs i gotowe.

Zabiegi na opadające powieki to nie jedyne rozwiązanie. Można także ćwiczyć

Aby radzić sobie z opadająca powieką, warto także wykonywać proste ćwiczenia. Jedno z popularnych polega na szerokim otwieraniu oczu przez kilka lub kilkanaście sekund. Należy jednak pamiętać, aby przy wykonywaniu tego ćwiczenia nie marszczyć czoła.

Kolejne bazuje na znalezieniu na skroni punktów tuż nad zewnętrznym kącikiem oka. Miejsca te należy dotknąć opuszkami palców i przytrzymać tak, aby oczy wyglądały na skośne. Warto powtórzyć je seriami po 5 razy, każde naciśnięcie punktu na skroni powinno trwać około 5 sek.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: