Okulary ścierają podkład z nosa? Jest na to banalny sposób

Rolujący się podkład albo zwyczajnie starty przez okulary to częsty problem w upalne dni. A nawet w chłodniejsze dni odbite noski na nosie wyglądają dość nieestetycznie. Jest na to bardzo prosty sposób. Potrzebujecie jednego kosmetyku, który pewnie macie w swoich kosmetyczkach.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl 

Okulary, które ścierają podkład

Makijaż ma zdobić, nie szpecić. To oczywista oczywistość. Niestety nawet starannie wykonana, może zwyczajnie nie wytrzymać kilku godzin. Częstym problemem jest ścierający się podkład pod okularami. A pamiętajmy, że latem okulary przeciwsłoneczne nosimy niemal cały czas.

Jest jednak prosty trik, który zapobiega ścieraniu się podkładu. Sprawdzi się zarówno w przypadku okularów przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Ten prosty sposób krąży po TikToku i zachwycają się nim kolejne internautki.

Zobacz wideo Sprawdzamy trik z TikToka na aplikację korektora

 Prosty sposób na ścierający się puder

Trik z TikToka jest hitem wśród osób, które malują się na co dzień. Okazuje się także, że korzystają z niego profesjonalni makijażyści, którym również zależy na nienagannym make-upie nawet po kilku godzinach.

Aby zabezpieczyć okulary i uniknąć efektu plamy na nosie bez pudru, wystarczy użyć odrobiny pudru transparentnego. Noski i/lub oprawę szkieł trzeba posypać pudrem i gotowe! Makijaż pozostanie nienaruszony przez wiele godzin. Banalne, prawda? Nie macie pudru transparentnego? Możecie wykorzystać też puder dla dzieci!

Jeśli macie problem z błyszczącą się cerą, także warto używać pudru matującego i wykańczać makijaż pudrem transparentnym. Tak porządnie zmatowiona cera będzie wyglądała świetnie przez cały dzień.

Więcej o: