Oprysk z drożdży na ogórki skutecznie ochroni rośliny. Jest bardzo tani i wykonasz go w 4 krokach

Oprysk z drożdży na ogórki może pomóc ochronić naszą uprawę przed chorobami grzybowymi, które potrafią ją spustoszyć. Nie jest on skomplikowany w przygotowaniu, a swoim działaniem bez problemu zastępuje produkty sklepowe. Podpowiadamy, na co jeszcze możemy go stosować.

Sezon ogórkowy zaczął się już w pełni. Aby cieszyć się tymi warzywami, musimy odpowiednio dbać o naszą plantację. Jeżeli pojawią się na nich choroby grzybowe, szybko mogą doprowadzić nawet to utraty wszystkich roślin. Jest jednak jeden skuteczny sposób, który może pomóc w tej nierównej walce.

Zobacz wideo Kiszonki: bogactwo smaku i zdrowia nie tylko zimą

Olga Bołądź Odważna stylizacja Olgi Bołądź zrobiła furorę! "Działasz na zmysły"

Oprysk z drożdży na ogórki pomoże w walce z chorobami

Uprawiane w naszych ogrodach ogórki szczególnie łatwo padają one ofiarą chorób grzybowych. W przypadku tego warzywa problemem staje się mączniak rzekomy i mączniak prawdziwy. Na początku można zaobserwować małe, jasne plamy na obu stronach liści, a potem coraz większe, które w końcu zajmują cały liść. Ostatecznie pokrywa się specyficznym nalotem. Liście zaczynają następnie żółknąć i po prostu umierają. Bez oprysków przeciwko tym grzybom o powodzenie uprawy trudno. Aby im zaradzić, warto wypróbować oprysk z drożdży domowej roboty. Jak się jednak okazuje, na ten temat były prowadzone badania naukowe, po których powstały pozytywne opinie na temat stosowania drożdży w ochronie roślin przed chorobami grzybowymi.

Jak zrobić oprysk z drożdży i mleka na ogórki? To proste

Do przygotowania oprysku na nasze ogórki potrzebujemy:

  • 100 g drożdży piekarskich,
  • 0,5 litra mleka 3,2%,
  • 10 litrów wody.

Jak przygotować oprysk krok po kroku:

  1. Drożdże rozpuszczamy w mleku o temperaturze pokojowej lub lekko ciepłym.
  2. Następnie rozcieńczamy wodą.
  3. Do roztworu możemy dodać około 1 łyżki płynnego szarego mydła, aby ciecz lepiej utrzymywała się na liściach.
  4. Tak przyrządzonym preparatem opryskujemy rośliny raz w tygodniu. Najlepiej polewamy je od wierzchołka. Cieczą pokrywamy zarówno górną jak i dolną stronę liści.

Jak pielęgnować pieniążek? Roślina ta ma szczególne znaczenie, o którym mało kto wie Jak pielęgnować pieniążek? Roślina ta ma szczególne znaczenie

Oprysk z drożdży i mleka na pomidory. Nie tylko ogórkom może pomóc ten roztwór

Stworzony przez nas oprysk z drożdży możemy używać także na inne warzywa w naszym grodzie. Jeżeli zauważyliśmy na naszych pomidorach oznaki pojawienia się zarazy ziemniaczanej, również możemy go z powodzeniem stosować. Pomoże on także innym roślinom jak np. róże gdy zostały osłabione przez szkodniki takie jak mszyce.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: