Jak często podlewać aloes? Ten niezawodny trik sprawi, że będzie bujny i nie straci swoich właściwości

Jak dbać o aloes i przede wszystkim- jak często podlewać aloes? Ta roślina ma wiele praktycznych zastosowań, a aby nie straciła swoich właściwości, trzeba bardzo o nią dbać. Przedstawiamy proste sposoby na uprawę aloesu, które są niezbędne, ale i łatwe.

Aloes wymaga bardzo dokładnej pielęgnacji. Można powiedzieć, że nawet niewielkie zaniedbanie spowoduje to, że roślina uschnie i zmarnieje. Bez obaw, znamy triki, które uchronią aloes przed takim losem. Są z pozoru banalne, a najważniejszy z nich opiera się na podlewaniu. 

Zobacz wideo Zadbaj o swoje rośliny, by żyły dłużej i pozostawały świeże

Jak często podlewać aloes? To klucz do prawidłowej uprawy tej rośliny

Najważniejsze jest odpowiednie podlewanie aloesu. Roślina ma w sobie miąższ, który odpowiada w przemyśle kosmetycznym m.in. za nawadnianie skóry, a więc sama musi również być nawodniona. Co ciekawe, wchłania wodę powoli, a więc podlewać należy ją najczęściej raz na tydzień, a najlepiej raz na dwa tygodnie. Przez ten czas warto dokładnie sprawdzać, czy z rośliną nie dzieje się nic złego.

Jola Rutowicz Pamiętacie Jolę Rutowicz? Zwyciężczyni "Big Brothera" wygląda inaczej

Jak dbać o aloes? Podlewanie to nie wszystko. Te zasady są najważniejsze

Jeśli aloes otrzyma za mało wody, lub za dużo słońca- uschnie w bardzo szybkim czasie, dlatego ważne, aby codziennie doglądać tej rośliny. Aloes bardzo dobrze czuje się w miejscach oświetlonych. Lubi ciepło, niestraszne mu nasłonecznienie. Latem trzeba jednak najbardziej na niego uważać, silne promienie mogą wysuszyć liście. Warto pamiętać też o lekkim podłożu np. z ziemi torfowej z piaskiem.

Olga Bołądź Odważna stylizacja Olgi Bołądź zrobiła furorę! "Działasz na zmysły"

Jakie są zalety hodowania aloesu? Ta roślina jest bardzo pożyteczna

Aloes może mieć wiele zastosowań, przede wszystkim w przemyśle kosmetycznym. Aloesowy miąższ nawilża skórę, wytwarzane z niego olejki łagodzą podrażnienia i mogą wygładzać skórę. Rozcięte liście aloesu można przykładać na oparzenia słoneczne, a sok z aloesu pić podczas redukcji masy ciała.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: