Sprawdzony sposób na kleszcze. Ten naturalny składnik za grosze przegoni je z twojego ogrodu

Pojawiające się w ogrodzie kleszcze to niemały problem. Te ledwo widoczne pajęczaki są wyjątkowo niebezpieczne i mogą przyczynić się do przenoszenia różnych chorób. Dlatego walkę z nimi powinno się rozpocząć zaraz po ich dostrzeżeniu. Nie musisz jednak sięgać po chemiczne rozwiązania. Z pomocą przychodzą naturalne środki, które być może i ty masz już w swoim domu!

Kleszczy w ogrodzie to problem, którego nie można bagatelizować. Te z pozoru nieszkodliwe pajęczaki przenoszą liczne choroby - mogą zarazić się nimi zarówno ludzie, jak i zwierzęta domowe. W celu rozpoczęcia walki z małymi szkodnikami najczęściej sięgamy po chemiczne środki, które z pozoru wydają się nam najbardziej skuteczne. Nie zdamy sobie jednak sprawy, że bardzo preparaty te poprzez swój skład, mogą negatywnie oddziaływać nie tylko na środowisko naturalne ogrodu, ale też na naszych czworonożnych przyjaciół. Zamiast tego, warto sięgnąć po naturalne rozwiązania, które bez większych szkód pomogą nam wyeliminować kleszcze z ogrodu.

Jaki naturalny preparat sprawdzi się najlepiej? Opcji jest naprawdę wiele!

  • ziemia okrzemkowa: Ten doskonale znany, naturalny środek na kleszcze jest banalnie prosty w użyciu. Produkt wystarczy rozsypać i rozgrabić w ogrodzie. Tym sposobem nie tylko wypłoszysz z wybranego terenu kleszcze, lecz także mszyce, mrówki i ślimaki. Co więcej cena ziemi okrzemkowej jest naprawdę niska - w sklepach dostaniemy ją już od niecałych 12 złotych! 
  • czeremcha: Poszukując sposobu, który skutecznie odstraszy kleszcze z twojego ogródka, musisz wiedzieć, że nie znoszą one zapachu czeremchy. Dlatego naturalny oprysk przygotowany właśnie z tej rośliny idealnie sprawdzi się przy ich eliminacji. 
  • cebula: Mało kto wie, że przy zwalczaniu kleszczy skuteczna okazuje się także cebula. Suche łuski cebuli rozetrzyj na proszek i dokładnie opyl nim rośliny w ogródku. Pierwsze efekty przedstawionego sposobu możesz zaobserwować już po kilku minutach. 
  • chrzan: Skutecznym sposobem na odstraszenie zarówno kleszczy, jak i komarów okazuje się napar z korzeni chrzanu. Wystarczy trzykrotnie co 3 dni opryskać nim drzewa i zarośla, by zaobserwować stopniowe ograniczenia liczebności małych szkodników. 
  • tymianek, mięta, melisa: Hodowanie w ogródku wspomnianych roślin może dodatkowo wspomóc walkę z kleszczami. 
Więcej o: