Ten domowy sposób na mszyce szybko rozwiąże problem. Wystarczy oprysk na bazie popularnego napoju

Mszyce to zmora każdego ogrodnika. Jeśli zauważymy je przy naszych roślinach, warto działać od razu, gdyż mogą wyrządzić duże szkody. Jaki jest najskuteczniejszy preparat na mszyce? Okazuje się, że nie musimy daleko szukać. Znajduje się on bowiem... w naszej lodówce.

Wysysają soki z młodych pędów i kwiatów, osłabiają rośliny, hamują wzrost, a z czasem mogą doprowadzić nawet do ich obumierania. Dlatego właśnie mszyce nie są przez nas mile widziane. Co więcej, szybko się rozprzestrzeniają, więc mogą w krótkim czasie uszkodzić także pozostałą część ogrodu. Jak zapobiec ich inwazji? Podpowiadamy. 

Zobacz wideo Płyny na owady - naturalne sposoby na pozbycie się insektów

Skuteczny oprysk na mszyce. Przygotujesz go z dwóch składników

Doskonałym środkiem w walce z mszycami jest mleko. Wystarczy chude mleko wymieszać w proporcji 1:1 z wodą i przelać do butelki z atomizerem. Podczas oprysku należy dokładnie pokryć środkiem szczególnie spodnią część liści. Taką mieszankę możemy stosować raz w tygodniu. Mleko dodatkowo ochroni liście przed rozwojem chorób grzybowych i zadziała dezynfekująco.

To niejedyne domowe sposoby na mszyce z wykorzystaniem mleka 

Mleko będzie też doskonałą bazą do oprysku z drożdży. Wystarczy rozpuścić 100 g drożdży piekarskich w 0,5 l mleka 3,2%, a następnie rozcieńczyć całość w 10 l wody. Taki środek również możemy stosować raz w tygodniu

Niezawodne środki na mszyce? Masz je w domu. Wypróbuj ocet na mszyce

W kuchni znajdziemy takich perełek na mszyce znacznie więcej. Dobrym przykładem jest, chociażby ocet. Po rozcieńczeniu go w proporcji 1:10 z wodą otrzymujemy skuteczne rozwiązanie uciążliwego problemu. Mieszankę możemy aplikować na rośliny nie częściej niż raz na trzy dni. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: