Wybielanie zębów w domu kosztuje tylko 4 zł. Efekt jak po zabiegu za 1000 zł

Jeżeli chcesz postawić na wybielanie zębów w domu, nie potrzebujesz drogich substancji. Wszystko, czego potrzebujesz, prawdopodobnie masz już w swojej kuchni. Wato jednak wiedzieć co ma największy wpływ na kolor naszego uśmiechu.

Nie każdy z nas posiada naturalnie śnieżnobiałe zęby. Osoby z takim uzębieniem to wręcz rzadkość. Aby uzyskać taki kolor, potrzebne są często specjalistyczne zabiegi dentystyczne. Jednak one niekiedy sporo kosztują. Jeżeli chcielibyśmy osiągnąć cel bez wydawania fortuny, warto wykorzystać skuteczne domowe sposoby.

Zobacz wideo Dagmara ma sposób na o swój piękny uśmiech. Myje zęby osiem razy dziennie

Wybielenie zębów: to czy potrzebujesz tego zabiegu, zależy od genetyki i nawyków

Musimy wiedzieć, że na ubarwienie naszych zębów ma wpływ kilka kluczowych czynników. Na niektóre z nich nie mamy niestety wpływu na inne jednak dość spory. Nasz kolor uzębienia zależy więc od:

  • uwarunkowań genetycznych,
  • wieku,
  • diety,
  • przyjmowanych używek,
  • leków,
  • dbania o higienę oraz pielęgnację zębów.

Nie każdy jednak wie, że pomimo mody na śnieżnobiałe uzębienie te nie każdemu pasuje taki właśnie odcień. Naturalny kolor zęba stałego to w większości ten lekko żółty.

Wybielanie zębów: cena zależy od kilku czynników

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje profesjonalne wybielanie zębów u dentysty. Kwota ta uzależniona jest od kilku czynników w tym  od indywidualnych zaleceń stomatologa, a także zastosowanej metody, materiałów i produktów wybielających. Dla przykładu wybielanie nakładkowe to koszt około 1000 zł wybielanie gabinetowe lampą Beyond kosztuje do 1600 zł a lampą LED do 500 zł. Dużo tańszą alternatywą jest naturalne wybielanie domowymi sposobami.

Wybielanie zębów w domu. Wykorzystaj kurkumę

Wybielenie zębów w domu jest możliwe, możemy użyć do tego kurkumy sproszkowanej. Ta orientalna przyprawa charakteryzuje się działaniem przeciwgrzybicznym i przeciwbakteryjnym. Aby to wykonać, wystarczy niewielką ilość przyprawy nanieść na szczoteczkę do zębów i dokładnie wyszczotkować zęby z każdej strony. Można także wykonać samodzielnie pastę do zębów z kurkumy. W tym celu będziemy potrzebować:

  • łyżkę sproszkowanej kurkumy,
  • łyżkę oleju kokosowego,
  • dwie krople olejku miętowego.

Składniki te mieszamy do momentu uzyskania jednolitej konsystencji i stosujemy jak zwykłą pastę do zębów.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: