Posyp tym przypalony garnek i zobacz, co się stanie. Efekt cię zaskoczy

Zapewne każda gospodyni domowa posiada ten produkt w swojej kuchni. Mowa oczywiście o soli kuchennej, która oprócz zastosowań gastronomicznych sprawdzi się również jako środek czyszczący i odkażający.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sól kuchenna to jedna z podstawowych przypraw w każdej kuchni. Używamy jej przede wszystkim po to, aby potrawy były smaczniejsze, jednak oprócz zastosowań kulinarnych, sól możemy wykorzystać również do sprzątania i mycia kuchennego wyposażenia. 

Sól idealnie sprawdzi się do czyszczenia drewnianych desek do krojenia. Magiczny roztwór z cytryną 

Do wyczyszczenia i odświeżenia drewnianej deski do krojenia, będziemy potrzebować połówki cytryny oraz garści soli kuchennej. Efekt powinien być lepszy, kiedy z cytrusa wyciśniemy odrobinę soku, posypiemy solą, a następnie powolnymi i dokładnymi ruchami rozprowadzamy po desce kuchennej. Taki zabieg wyczyści przedmiot z zaschniętych resztek jedzenia oraz znacząco poprawi jego stan. 

Denerwuje cię osad po kawie i herbacie na łyżeczkach? Z pomocą przychodzi sól kuchenna 

Osad na łyżeczkach powstający po kawie czy herbacie to bardzo irytujący problem, którego czasami ciężko się pozbyć. Papka stworzona z większej szczypty soli i kropli wody na pewno powinna pomóc. Wystarczy wytrzeć sztućce przy użyciu powstałej masy, a następnie dokładnie wypłukać. Łyżeczki będą prezentować się jak nowe. 

Czym wyczyścić przypalone garnki? Sól kuchenna sprawdzi się doskonale 

Przypalone garnki to problem niejednej gospodyni domowej. O ich czyszczeniu powstało wiele mitów, jednak ten sposób jest jednym z najskuteczniejszych. Do przypalonego garnka należy wsypać kilka łyżek stołowych soli, zalać wodą i zostawić na noc. Następnego dnia powstały roztwór należy zagotować, a na koniec dokładnie przepłukać garnek. Sposób idealnie sprawdzi się do czyszczenia garnków emaliowanych, jednak w przypadku aluminiowych także powinien zadziałać. 

Więcej o: