Wygrała VIII edycję programu "Mam talent". Teraz Aleksandra Kiedrowicz występuje w Las Vegas!

Aleksandra Kiedrowicz w 2015 roku zdecydowała się na udział w programie "Mam talent". Jej akrobatyczne umiejętności zachwyciły nie tylko jury, ale i miliony widzów przed telewizorami. Jak potoczyła się kariera zwyciężczyni VIII edycji show?

Początkowo Aleksandra była związana z tańcem. Już jako dziecko uczęszczała do zespołu folklorystycznego, a później też na zajęcia z disco dance i hip-hopu. Pierwszą nagrodę udało jej się zdobyć w pierwszej klasie gimnazjum. Było to stypendium, które przeznaczyła na dalszy rozwój. W wieku 16 lat została instruktorką w chojnickiej Akademii Tańca "Piętro Wyżej". Z akrobatyką powietrzną zetknęła się dwa lata później na próbie spektaklu taneczno-akrobatycznego APEIRON grupy Flycube we Wrocławiu.

 

Aleksandra Kiedrowicz — zwyciężczyni VIII edycji "Mam talent" 

Akrobatyka powietrzna tak ją zafascynowała, że zaczęła zagłębiać się w tę dziedzinę. Nie tylko sama wymyślała choreografie, ale też szyła kostiumy i przygotowywała charakteryzacje sceniczne. Swój talent postanowiła zaprezentować w 2015 roku w programie "Mam talent". Po jednym z występów zasiadająca w jury Agnieszka Chylińska powiedziała

Ola, z tobą to jest tak: są dwa światy. Jeden to nieprawdopodobnie odważna artystka, która robi takie rzeczy, że serce przestało nam bić. Druga Ola to jest dziewczyna, która zaczyna mówić i okazuje się, że jest niesamowicie skromna, delikatna i nieśmiała. I cholernie pracowita.

Ostatecznie 21-letniej wówczas Oli udało się zdobyć główną nagrodę i zwycięstwo w programie. W późniejszych wywiadach przyznawała, że chciałaby, aby w Polsce nastąpił rozwój akrobatyki powietrznej i sztuki cyrkowej, a w przyszłości marzy o otworzeniu własnej szkoły cyrkowej. 

 

Czym zajmuje się obecnie Aleksandra Kiedrowicz? 

Na udziale w polskim "Mam talent" jej kariera się nie zakończyła. Aleksandra prowadzi aktywnie profile w mediach społecznościowych — na TikToku i Instagramie. To właśnie z nich możemy dowiedzieć się, że dziewczyna wystąpiła już aż 36 krajach. Obecnie stacjonuje natomiast w Las Vegas. Występuje w akrobatycznym duecie "Deadly Games". 

Początkowo w jego skład wchodził Alfredo i Anna Silva, którzy wystartowali w 11. sezonie AGT, a później AGT: The Champions. Byli parą nie tylko w programie, ale i prywatnie. Otrzymali złoty przycisk od Heidi Klum. Ostatecznie jednak się rozstali, a miejsce Anny zajęła właśnie Aleksandra. 

W 2019 roku duet wystąpił w chińskim "World's Got Talent" oraz "Britain's Got Talent: The Champions". Zostali również finalistami programu "Tú sí que vales!" we Włoszech. Obecnie para jest związana ze sobą także prywatnie.

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: