Jak dbać o drewnianą podłogę? Ten domowy trik jest genialny! Zastąpi drogie środki chemiczne

Drewniane podłogi są eleganckie, piękne i ponadczasowe. Mogą zachwycać przez dziesięciolecia, jeśli są odpowiednio pielęgnowane. Większość rodzajów posadzki jest dość trwała i odporna na zużycie. Nadal może jednak wymagać opieki i ochrony przed uszkodzeniami. Dbanie o drewnianą podłogę jest proste, jeśli będziesz stosować te sposoby.

Jeśli jesteś posiadaczem lub posiadaczką pięknej, drewnianej podłogi ważne jest, żeby wiedzieć, jak ją odpowiednio pielęgnować, oraz zapobiegać nieestetycznym uszkodzeniom i śladom. Zobacz, o czym warto wiedzieć. Tych kilka domowych trików pomoże ci o nią zadbać.

Zobacz wideo Jak szybko wyczyścić ruszt z grilla?

Jak chronić drewnianą podłogę przed uszkodzeniami? Stosuj te zasady

Ważnym elementem utrzymania piękna każdej drewnianej podłogi jest jej ochrona przed niepożądanymi uszkodzeniami. Ważne jest natychmiastowe wycieranie wszelkich rozlanych płynów. Górne warstwy lakieru lub oleju będą początkowo chronić twoją podłogę. Jeśli ciecz zostanie pozostawiona do wsiąknięcia w drewno, może spowodować nieodwracalne szkody. Ponadto jeśli zauważysz jakieś kamienie lub żwir na swojej drewnianej podłodze, usuń je natychmiast. Ważne jest również, żeby podnosić ciężkie przedmioty, aby je przenieść, zamiast ciągnąć je po podłodze. Możesz użyć filcowych podkładek ochronnych zapobiegających zarysowaniom. 

Jak czyścić drewnianą podłogę? Najlepsze wskazówki

Czyszczenie drewnianego parkietu wymaga przestrzegania konkretnych zasad.

  • Codziennie zmiataj kurz i brud.
  • Czyść podłogę, używając mopa z mikrofibry.
  • Nigdy nie używaj mopa parowego ani mokrego, pasty do mebli ani produktów ściernych.

Czym myć drewnianą podłogę? Domowy sposób za grosze

W myciu drewnianej podłogi ważny jest umiar. Dlatego zawsze pamiętaj o wyciśnięciu mopa. Chcąc dokładnie oczyścić posadzkę oraz nadać jej blasku można wykorzystać domową miksturę w postaci roztworu wody z cytryną. Dzięki niej pozbędziemy się zabrudzeń  i zyskamy połysk oraz zapach. Wystarczy wyciśnięty sok z cytryny połączyć z litrem wody. Jeśli chcesz usunąć cięższe plamy, użyj sody oczyszczonej. W tym celu posyp miejsce produktem i potrzyj lekko zwilżoną gąbką.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: