Sól wsypana do zlewu. Ten prosty trik przynosi efekty i pozwala sporo zaoszczędzić

Korzystasz z detergentów dostępnych w drogeriach czy też w supermarketach? My też je kupowaliśmy. Do czasu. Okazuje się, że wiele problemów w kuchni czy łazience może rozwiązać sól i wrzątek.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zatkany zlew. Każdy zna ten problem. Woda przestaje spływać, zbierają się mydliny czy też resztki w kuchennym zlewozmywaku. Ten kłopot pojawia się nagle i może przydarzyć się każdemu. Winne są osady z kosmetyków, wspomniane resztki jedzenia. Nie tylko zalegają i zatykają zlew, lecz także mogą po pewnym czasie nieprzyjemnie pachnieć. A wystarczy sięgnąć po jeden składnik, który z pewnością macie w domu.

Sól na ratunek

Tym magicznym składnikiem jest oczywiście wymieniona już przez nas sól. Ta najczęściej używana przyprawa z powodzeniem zastąpi wszystkie popularne i drogie detergenty. Nie wierzycie? Spróbujcie tego sposobu sami. Raz wsypiecie sól do zlewu i będziecie wracać do tej metody w kryzysowych sytuacjach.

Sól wsypujemy po prostu do odpływu. Powinniśmy wsypać około pół szklanki soli. Następnie zalewamy ją wrzącą wodą. Potrzebujemy mniej więcej jednego litra wrzątku. I tyle. Taka mieszanina bez problemu poradzi sobie z zatkanymi rurami i szybko je udrożni. Na dodatek usunie też brzydki zapach

Zobacz wideo Fusy od kawy, cola, sól mogą mieć nietypowe zastosowanie

Gdy sól nie wystarcza

Niekiedy może zdarzyć się, że wsypanie samej soli to za mało. Tak może dziać się w przypadku odpływów nigdy nieczyszczonych. W takiej sytuacji dobrze przygotować mocniejszą mieszankę. Sól połączmy z sodą oczyszczoną w proporcjach 1:1. Wsypujemy mieszaninę do odpływu. Zalewamy ją nie wodą a octem. I zostawiamy przynajmniej na godzinę. Usłyszymy charakterystyczne bulgotanie. Następnie płuczemy odpływ ciepłą, najlepiej wrzącą wodą.

Więcej podobnych trików znajdziesz TU.

Więcej o: