Jak usunąć kamień z muszli klozetowej? Zapomnij o szorowaniu! Wystarczy, że użyjesz tego produktu za 2 zł

Jak pozbyć się kamienia i nieestetycznych zacieków z muszli klozetowej bez szorowania? Są na to lepsze sposoby niż drogie i żrące detergenty. Preparaty, które szybko i skutecznie rozwiążą problem, znajdują się bowiem w naszej kuchni.

Główną przyczyną, osadzającego się w muszli kamienia, jest twarda woda. Podwyższone w niej stężenie soli wapnia, magnezu, żelaza i manganu sprawiają, że trudny do usunięcia nalot może pojawić się już po kilku dniach. Jak temu zapobiec? Wystarczy do tego produkt, który często wykorzystujemy podczas gotowania. 

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Wazelina, szare mydło, zmywacz mogą mieć inne zastosowanie

Jak usunąć kamień z muszli klozetowej? Warto znać ten prosty trik

Soda oczyszczona to doskonały środek do walki z kamieniem w toalecie. Do mniejszych zabrudzeń świetnie sprawdzi się w połączeniu z kwaskiem cytrynowym, który dodatkowo zadziała antybakteryjnie. Wystarczy, że wymieszamy ze sobą 1/3 szklanki sody oczyszczonej oraz 1/4 szklanki kwasku cytrynowego i posypiemy taką mieszanką ścianki muszli. Pozostawiamy całość na minimum 30 minut, a po tym czasie dokładnie czyścimy toaletę i spłukujemy dużą ilością wody

Jak wyczyścić muszlę klozetową? Koniec z uporczywym szorowaniem 

Do mocniejszego osadu i żółtych zacieków warto wykorzystać mieszankę sody oczyszczonej z octem. W ten sposób pozbędziemy się przy okazji nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z toalety. Jak zrobić domowy preparat do czyszczenia z tych dwóch składników? Musimy wymieszać jedynie 2 łyżki sody oczyszczonej z 2 łyżkami octu. Powinna powstać gęsta masa, którą nakładamy za pomocą gąbki na zabrudzenia. Zostawiamy środek na około 15 minut, a następnie spłukujemy wodą. 

Ten popularny napój będzie też świetny jako... domowy środek do czyszczenia toalet

Nie tylko soda może przynieść zadziwiające efekty. Równie dobrze z zanieczyszczeniami w muszli poradzi sobie coca-cola. Wystarczy, że wlejemy napój do muszli i zostawimy go na godzinę, a po tym czasie wyczyścimy szczotką. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina 

Więcej o: