Jak pozbyć się pcheł z domu? Istnieje szybki i skuteczny sposób. Wydasz tylko 6 zł

Zapewne nie jeden właściciel psa, czy kota musiał zastanawiać się nad tym jak pozbyć się pcheł z domu. Ten uciążliwy problem może być jednak szybki w usunięciu dzięki sprawdzonym i tanim metodom. Potrzebny naturalny środek, kupisz w każdej aptece za około 6 zł.

Choć każdy właściciel dba o swojego pupila z należytą starannością, może zdarzyć się, że przyniesie on na sobie pchły do domu. Jeżeli tylko zaczynamy mieć takie podejrzenia, trzeba szybko działać, aby się nie namnożyły. Oto kilka sposobów na szybkie pozbycie się ich z domu.

Zobacz wideo Otworzyła okno życia dla zwierząt. "Ludzie są wygodni"

Jak wygląda pchła? Ten mały owad jest łatwy w rozpoznaniu

Pchła, która pojawić może się na naszym psie lub kocie należy do gatunku owadów uskrzydlonych, wtórnie bezskrzydłych (utraciły skrzydła w procesie ewolucji). Jest ona niewielkich rozmiarów, mieszczącym się w przedziale od 2 do 3 milimetrów. Ma brązowo czerwone ubarwienie ciała i posiada aparat gębowy kłująco-ssący, którym wypija krew ze swoich żywicieli. Niestety na swój cel obiera najczęściej ludzi, psy, koty, myszy, szczury i inne ssaki oraz ptaki.

Pogryzienie przez pchły zwykle objawia się małymi czerwonymi punktami, które nieco przypominają ukąszenia komara. Niewielkie czerwone „kropki" nie są opuchnięte, za to bardzo mocno swędzą i mogą utrzymywać się nawet do pięciu dni po ugryzieniu. To właśnie po nich możemy uświadomić sobie, że w naszym domu pojawił się problem.

Jak pozbyć się pcheł z psa? Ważna jest szybka reakcja

Jeżeli jesteśmy pewni, że nasz pupil przyniósł do domu pchły, musimy szybko interweniować. Ważna jest w pierwszej kolejności dokładna kąpiel psa lub kota tak, aby mieć pewność, że nie pozostają na nim ani dorosłe osobniki, ani jaja. Wszystko, z czym mógł mieć styczność nasz zwierzak, musi być także dokładnie wyprane lub przetarte i uprzątnięte. Nie zapominajmy nawet o zabawkach czy naszej pościeli i dywanach.

Jak pozbyć się pcheł z domu domowymi metodami? Jest ich kilka

Olejek herbaciany może się okazać twoim sojusznikiem w walce z tymi pasożytami. Możesz wykorzystać go, do stworzenia spray przeciwko pchłom w domu. Jak go przygotować?

  • Kilka kropli olejku herbacianego wlej do wody.
  • Tak przygotowany roztwór przelej do butelki z atomizerem.
  • Takim sprayem spryskuj tapicerki, listwy podłogowe, kanapę, łóżko, psie legowisko – wszystkie miejsca, w których mogą pojawić się pchły.

Jego intensywny zapach powoduje, że pchły i kleszcze spadają ze skóry zwierzęcia i spryskanych nim przedmiotów.

Inny dość ciekawym domowy sposobem na pchły jest ustawienie miski z wodą pod silnym światłem lampki. Pchły będą podążały w stronę światła i utopią się w wodzie, jednak jest to doraźny sposób, jak pozbyć się pcheł z domu i nie wystarczy do usunięcia larw czy jajeczek.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: