Domowe sposoby na mrówki za 1 zł. Te produkty pomogą się ich pozbyć na dobre

Naturalne i domowe sposoby na mrówki swoją skutecznością dorównują specjalnym preparatom ze sklepu. To mali nieproszeni goście, których obecność zauważamy szczególnie latem. Mimo że nie są niebezpieczne, mogą być wyjątkowo uciążliwe. Jak pozbyć się mrówek z domu?

Wiele osób chcąc pozbyć się mrówek z domu, decyduje się na wykorzystanie środków owadobójczych. Niestety ich działanie często jest również szkodliwe dla ludzi i domowych zwierząt. Zanim ich użyjesz, warto wykorzystać jedną z naturalnych i bezpiecznych opcji w celu zwalczenia tych małych owadów. Te dwie wykorzystują ich słabości.

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Jak pozbyć się mrówek z domu? Wypróbuj sok z cytryny z wodą

Jednym z bardziej skutecznych domowych sposobów na zwalczenie mrówek jest wykorzystanie działania cytryny. Zapach tego owocu oraz smak odstrasza te małe owady. Należy jednak pamiętać, że mieszanka wody z sokiem z cytryny ma krótki czas działania, więc należy stosować go regularnie. Najlepiej codziennie. 

  1. Wyciśnij sok z cytryny. 
  2. Wymieszaj go z jedną szklanką wody.
  3. Roztwór przelej do pojemnika ze spryskiwaczem.
  4. Rozpyl mieszankę tam, gdzie występują mrówki.

Domowe sposoby na mrówki. Woda z czosnkiem pomoże pozbyć się ich z domu

Czosnek to wyjątkowo popularny produkt, często wykorzystywany w kuchni. Jego zapach jest niezwykle intensywny. Właśnie dzięki temu aspektowi, znajduje również zastosowanie w domowych sposobach na pozbycie się mrówek.

  1. Obierz i rozgnieć kilka ząbków czosnku.
  2. Następnie wrzuć je do słoika z wodą. 
  3. Całość odstaw na około 24 godziny.
  4. Po upływie wyznaczonego czasu gotuj na wolnym ogniu przez około kwadrans.
  5. Gdy mieszanka przestygnie, spryskaj nią miejsca, gdzie występują mrówki.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: