Jak pozbyć się gołębi z balkonu domowymi sposobami? Wykorzystaj tani płyn ze swojej kuchni

Jeżeli zastanawiasz się jak pozbyć się gołębi z balkonu domowymi sposobami mamy dla ciebie dobrą informację. Potrzebujesz jedynie taniego i popularnego płynu ze swojej kuchni. Szybko pomoże ci on pozbyć się problemu.

Niestety pojawiające się na balkonie, tarasie czy dachu gołębie mogą być sporym problemem. Ptaki te nie tylko okropnie brudzą swoimi odchodami, ale także mogą przenosić choroby. Wiemy, jak szybko poradzić sobie z tym problemem domowymi sposobami.

Dlaczego gołębie robią gniazda na balkonie? Przy ich usuwaniu musimy przestrzegać prawa

Warto wiedzieć, że gołębie, które żyją w mieście, pochodzą od gołębia skalnego. Udało im się przystosować do miejskich warunków, tyle że wtedy budynki traktują jak skały. Często zakładają więc gniazda w różnych zadaszonych zakamarkach budynków, ale też na balkonach, gdzie czują się bezpiecznie. Aby nie mieć dłuższego do czynienia z tymi stworzeniami, musimy interweniować gdy ptaki te zaczną się tylko pojawiać. Gdy przegapimy ten moment i powstanie już gniazdo z pisklętami nie możemy go usunąć. 

Choć Ministerstwo Środowiska w rozporządzeniu z 16 grudnia 2016 roku wyłączyło gołębia miejskiego z zakazu niszczenia gniazd nawet gdy są w nim jaja, to tego z pisklętami nie możemy już usunąć.

Wiemy, jak pozbyć się gołębi z balkonu domowymi sposobami

Jeżeli nie chcesz, aby na twoim balkonie pojawiały się gołębie w pierwszej kolejności usunąć wszelkie ślady obecności ptaków: gniazda, odchody, padłe ptaki i związany z nim zapach. Dorosłe osobniki często powracają w sprawdzone miejsce przez wiele lat. Następnie zastosuj wizualny systemy ich odstraszania. Najczęściej są to makiety ptaków drapieżnych, plastikowe kruki czy jastrzębie, balony, taśmy holograficzne, latawce w kształcie ptaka itp. Metoda wizualna jest często stosowana jako pierwsza, bo jest prosta i skuteczna.

Jak pozbyć się pcheł z domu? Istnieje szybki i skuteczny sposób. Wydasz tylko 6 złJak pozbyć się pcheł z domu? Istnieje szybki i skuteczny sposób

Jak odstraszyć gołębie szybko i skutecznie? Wypróbuj nieprzyjemne zapachy

W przypadku, gdy gołąb na balkonie nie odlatuje i kompletnie nie boi się zastosowanych odstraszaczy, można zdecydować się na zastosowanie dodatkowej metody walki z nimi, czyli nieprzyjemnych zapachów. Przydatny okazuje się klasyczny ocet. Można go przelać, na przykład do podstawki po kwiatku lub wieczka słoiczka i położyć na balustradzie. Powinno to skutecznie zniechęcić gołębie do przesiadywania na balkonie.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: