Co zawierają najlepsze suplementy na włosy? Te witaminy wpływają na lepszy porost. Zahamują też wypadanie

Co na wypadanie włosów? Wygląd i kondycja kosmyków świadczy o stanie całego organizmu. Wiele czynników takich jak: stres, niewłaściwa dieta, zaburzenia hormonalne, błędy w pielęgnacji oraz przebyte choroby mają na to wpływ. Aby zadbać o właściwą pielęgnację, możesz zastosować suplementy na włosy. Składniki zawarte w gotowych preparatach znajdziesz również w wielu produktach spożywczych.

Częste zabiegi fryzjerskie i poddawanie włosów działaniu wysokiej temperaturze może pogorszyć ich stan. Z czasem stają się słabe, łamliwe, matowe, a co najgorsze skłonne do wypadania. Jak zadbać o ich nawilżenie i zdrową kondycję? Sprawdź, czego może ci brakować i jak uzupełnić ewentualne niedobory.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Suplementy na włosy. Te witaminy mają wpływ na wygląd i kondycję włosów

Działanie od środka, żeby wzmocnić i polepszyć stan naszych włosów to sposób na długotrwałe efekty. Uzupełnianie brakujących witamin i składników odżywczych jest kluczowe również w celu uzyskania zdrowych paznokci i pięknej skóry. Zanim zdecydujesz się na suplementację, skonsultuj się z lekarzem i wykonaj potrzebne badania. Uzyskasz wtedy pewną diagnozę i plan działania. Niedobory, jakich substancji mają związek z osłabieniem i wypadaniem włosów?

  • żelazo,
  • cynk,
  • selen,
  • krzem,
  • witaminy z grupy B,
  • aminokwasy siarkowe.

Warto więc włączyć do diety takie produkty jak: czarna porzeczka, jagody, maliny, owoce cytrusowe, papryka, jarmuż, szpinak, jajka, orzechy, nasiona roślin oleistych, zielone warzywa czy pieczywo pełnoziarniste.

Wcierka do włosów, która odmieni ich wygląd. Będą bujne i gęste

Domowe sposoby na mocne włosy, takie jak wcierki pomogą poprawić ich kondycję i wygląd. Stosowanie ich regularnie mogą poprawić ukrwienie skóry głowy, co wpływa na lepszy porost kosmyków. Świetnym rozwiązaniem, będzie użycie pokrzywy i skrzypu. Wystarczy zaparzyć po czubatej łyżce jednego i drugiego produktu. Gdy całość wystygnie, należy odcedzić całość i wmasować u nasady włosów. Należy stosować ją regularnie raz lub dwa razy dziennie przez kilka tygodni, żeby zobaczyć zadowalające efekty.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: