Jak rozciągnąć buty, żeby pasowały idealnie? Genialna sztuczka na zbyt ciasne i niewygodne obuwie

Zastanawiasz się jak rozciągnąć buty? Odpowiednio dopasowane obuwie jest ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Nigdy nie spiesz się z ich zakupem. Jeśli skończysz z nieco mniejszymi, są rzeczy, które możesz zrobić w domu. Dzięki nim za ciasne buty już nie będą problemem.

Zawsze poświęć czas, aby upewnić się, że buty, które kupujesz, są dobrze dopasowane do ciebie. Zanim skorzystasz z pomocy szewca, wypróbuj domowe sposoby, które mogą okazać się równie skuteczne. Dzięki nim będziesz mógł się cieszyć nowym obuwiem bez uczucia dyskomfortu.

Zobacz wideo Minimalistyczna stylizacja z oxfordami

Jak rozciągnąć buty? Zastosuj sztuczkę z ziemniakiem na noc

Wiele z nas kupując buty w pośpiechu lub emocjach popełnia błędy, które później skutkują obtarciami i bólem. Sztuczka z obranym ziemniakiem może okazać się pomocna, jeżeli chcesz odrobinę rozciągnąć obuwie. Ponadto ten trik nie przyczyni się do ich zniszczenia.

  1. Obierz ziemniaka i uformuj go w kształt pasujący do przodu obuwia.
  2. Wytrzyj ziemniaka do sucha ręcznikiem papierowym.
  3. Włóż go do środka buta na noc. 

Sposób na za ciasne buty. Wykorzystaj grube skarpety i suszarkę do włosów

Ta metoda zapewnia dodatkową rozciągliwość i pomoże butom dostosować się do stóp. Zanim oddasz je do szewca, warto wypróbować ten trik. Ciepłe powietrze z suszarki sprawi, że materiał delikatnie się rozejdzie i dopasuje. Grube skarpety pomogą w skuteczności tej metody.

  1. Załóż parę grubych skarpet i załóż buty.
  2. Spróbuj zastosować suszarkę do włosów przez 20 do 30 sekund. Nakieruj strumień powietrza do ciasnych miejsc.
  3. Używaj tylko średniego ciepła i trzymaj suszarkę w ruchu, aby nie wysuszyć i nie spalić skóry.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: